Trzy pierwsze osoby z Łodzi wyleczone z COVID-19. Pacjenci wrócili do domów

26.03.2020 11:14
Trzy pierwsze osoby z Łodzi wyleczone z COVID-19. Pacjenci wrócili do domów Fot. Jakub Walasek/REPORTER

Pierwsi pacjenci zarażeni koronawirusem w Łodzi opuścili szpital zakaźny. Trzej pacjenci wyleczeni z COVID-19 wrócili do domów.

Koronawirus w Polsce dalej się rozprzestrzenia. Z ostatniego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w naszym kraju choruje już 1085 osób. 15 pacjentów zmarło w związku z zarażeniem. Jednak są też dobre wiadomości związane z pandemią. Liczba zachorowań w Polsce nie rośnie bardzo gwałtownie i jest ich mniej niż przewidywano jeszcze kilka tygodni temu. Ponadto w całym kraju odnotowuje się już pierwsze przypadki osób, które zostały wyleczone z COVID-19. Wśród nich pojawił się także pacjent zero z Zielonej Góry.

Łódź: Trzy pierwsze osoby wyleczone z COVID-19

Kolejni pacjenci, którzy zostali wypisani ze szpitala zakaźnego to mieszkańcy Łodzi. Do domów wróciły dwie młode kobiety i mężczyzna. To pierwsze przypadki wyleczenia COVID-19 w mieście.

Przeczytaj także

Osoby te przeszły cały proces leczenia i były odpowiednio długo hospitalizowane. Kilkukrotnie przeprowadzono im badania, które potwierdzają, że nie są już nosicielami koronawirusa i mogą być traktowane jako zdrowe.

Jak czytamy na lodz.tvp.pl, Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego poinformowała:

Muszą się obserwować, tak jak każdy z nas, natomiast traktujemy je jako osoby zdrowe.

W szpitalu dedykowanym pacjentom z koronawirusem w Łodzi nadal przebywają 42 osoby z podejrzeniem zakażenia. U 144 pacjentów potwierdzono chorobę.

Zobacz też: Pierwsze komunie odwołane z powodu koronawirusa. Nowy termin trzeba będzie wyznaczyć samemu

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.