Pogoda
12.10.2016 13:59

Turok 2: Seeds of Evil doczeka się odnowionej wersji

Nightdive Studios zremasterowało Turok: Dinosaur Hunter w 2015 roku, a także zamierza wydać odnowioną wersję Turok 2 na PC oraz konsole. Choć fani byli zaniepokojeni losami produkcji z powodu remake System Shocka, wiemy, że nowy Turok 2 jednak ujrzy światło dzienne.

Turok 2: Seeds of Evil doczeka się odnowionej wersji
foto: materiały prasowe

Najświeższe doniesienia od ekipy Nightdive to nie tyle nowe wiadomości, co zapewnienie, że sprawy mają się dobrze, a zmodernizowany Turok 2: Seeds of Evil z pewnością się pojawi. Czasem to wszystko, czego potrzeba, aby powstrzymać wyobraźnię przed roztaczaniem najczarniejszych scenariuszy.

Turok to cykl kultowych strzelanek produkcji Iguana Entertainment, w których gracz musi mierzyć się z krwiożerczymi dinozaurami. Pierwsza część została wydana w 1997 roku, natomiast jej sequel - rok później.

Daniel Grayshon z Nightdive Studios wyjaśnił niedawno, czemu przez długi czas jego studio nie publikowało nowych informacji na temat procesu odnawiania Turoka 2:

"

Więc tak jak wielu z Was się domyślało, praca nad prawami do tych klasycznych tytułów to delikatna kwestia i czasami zobowiązania kontraktowe powstrzymują przejrzystość, którą cieszyliśmy się przy innych tytułach. To dlatego aktualne wiadomości na ten temat były tajemniczo nieobecne. "

Przy okazji opowiedział o różnicy między tworzeniem nowej wersji Turok: Dinosaur Hunter oraz jego sequela:

"

Doskonale zdajemy sobie sprawę z zapotrzebowania na Turok 2 i wciąż jest on w fazie rozwoju... Po prawdzie, rozpoczęliśmy pracę nad nim tuż po premierze pierwszego Turoka. Turok 2 jest większą grą, więcej tam przeciwników, więcej broni i więcej lokacji, a przede wszystkim... Turok 2 miał tryb multiplayer. "

Grayshon nie był jednak w stanie podać dokładnej daty premiery gry. Tłumaczył, że ekipa Nightdive Studios nie zamierza się spieszyć i wykona pracę tak, jak na to zasługuje tytuł:

"

Naszym zadaniem jest dostarczyć Wam jak najbardziej autentyczne doświadczenie, na najwyższym możliwym poziomie jakości. Zdecydowaliśmy się dać Turokowi 2 tyle miłości, na ile zasługuje i wydać grę „kiedy będzie gotowa”, co jest powodem, dla którego możemy powiedzieć, że Turok 2 nadchodzi! Dziękujemy Wam za nieustające wsparcie i cierpliwość. Wiemy, że go pokochacie! "

Nightdive Studios jeszcze w marcu 2016 roku ogłosiło, że remaster Turok 2: Seeds of Evil zostanie wydany także na Xboxa One. Od tego czasu ruszyła jednak zakończona sukcesem kampania finansowania trójwymiarowego remake'u System Shocka i studio bardzo zaangażowało się w ten projekt. Z tego powodu można było odnieść wrażenie, że plany wydania odnowionej wersji Turoka 2 poszły chwilowo w odstawkę.

Biorąc pod uwagę zmiany, jakie zaszły w odnowionej wersji Turoka: Dinosaur Hunter w stosunku do pierwowzoru możemy spodziewać się, że nowy Turok 2 będzie miał następujące udogodnienia:

  • wsparcie dla wysokich rozdzielczości, tryb szerokoekranowy,
  • poprawiony gameplay i design poziomów,
  • OpenGL,
  • dynamiczne oświetlenie, rozmycie światła, FXAA, poprawione efekty wody, snopy światła,
  • możliwość zmiany ustawień sterowania klawiatury, myszki oraz pada,
  • osiągnięcia na Steamie.

Za odnowioną pierwszą część Turoka na Steamie trzeba zapłacić niemało, bo 20 euro. Miejmy nadzieję, że remaster Seeds of Evil będzie tańszy. Zwiastun Turok Remastered prezentował się tak:

Odnawianie starych, klasycznych gier to coraz częstsza praktyka, a od 2013 roku Nightdive Studios jest w tej materii ekspertem. Oprócz ich projektów wychodzi też odnowiona wersja Call of Duty: Modern Warfare, a także Duke Nukem 3D wydana z okazji dwudziestolecia gry.

Planujecie odświeżyć sobie tę produkcję?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry