Turyści nurkowali w wodach parku narodowego. Nie zauważyli rekina. Dziecko straciło rękę

29.10.2020 13:13
Rekin|undefined Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Do tragicznych wydarzeń doszło nad Morzem Czerwonym. Turyści nurkowali w wodach parku narodowego i nie zauważyli zbliżającego się rekina.

Turyści wypoczywający nad Morzem Czerwonym spędzali aktywnie czas nurkując w wodach parku narodowego w kurorcie Szarm El-Szejk w Egipcie. Niestety w wyniku ataku rekina jedna osoba z grupy straciła rękę, a druga nogę.

Nurkowali na urlopie, nie zauważyli rekina

Jak podaje egipskie ministerstwo środowiska, w minioną niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Parku Narodowym Ras Mohammed. Matka wraz z synem i przewodnikiem nurkowali w tamtejszych wodach, gdzie mogą pojawić się rekiny. W ostatnich latach zdarzało się to rzadko, jednak nie jest wykluczone.

Atak rekina na turystów w Egipcie

Niestety nie mieli szczęścia. Przez swoją nieuwagę, nie zanotowali zbliżającego się żarłacza białopłetwego. Jak czytamy na o2.pl, 2-metrowy drapieżca pozbawił jednego z nurków ręki, a drugiego nogi. Ranni zostali przetransportowani do miejscowego szpitala.

Przeczytaj także

Niestety 12-letni chłopiec, który został zaatakowany przez rekina trafił na oddział intensywnej terapii. Młodemu Ukraińcowi nie udało się uratować ręki. Z kolei z nieoficjalnych informacji wynika, że jego matka wyszła ze starcia bez szwanku, a ich przewodnik stracił nogę.

 

Po wypadku władze parku postanowili zamknąć przybytek.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.