Turyści szturmują wulkan na Islandii. Setki gapiów bawi się przy jeziorze lawy [WIDEO]

13.04.2021 10:20
Turyści szturmują wulkan na Islandii Fot. AP/Associated Press/East News

Wulkan Fagradalsfjall, który wybuchł w pobliżu Reykjaviku, przyciąga codziennie tłumy turystów. Zobacz, jak bawią się w pobliżu płynącej lawy!

Turyści odwiedzający wulkan Fagradalsfjall wykazują się ogromną kreatywnością. Było już grillowanie kiełbasek, pozowanie do zdjęć, a nawet mecze siatkówki  na czynnym wulkanie. Tym razem sieć obiegły niesamowite zdjęcia z lotu ptaka, ukazujące gapiów tuż nad jeziorem lawy.

Turyści szturmują wulkan na Islandii. Nowe wideo

Islandzki wulkan stał się ogromną atrakcją turystyczną. Tysiące ludzi zjeżdża się w to miejsce, by oglądać spektakularną erupcję. Uruchomiono nawet specjalne połączenia autobusowe oraz wytyczono drogi w okolice wierzchołka wulkanu. Władze Islandii liczą, że wulkan będzie aktywny przez lata.

Polecamy

Po tysiącach wstrząsów sejsmicznych, które nękały Islandię przez ostatnie tygodnie, w piątek 19 marca 2021 doszło do wybuchu wulkanu na Islandii. Niemal od razu Fagradalsfjall przyciągnął tysiące gapiów spragnionych dreszczyku emocji. Turyści przybywają z całej Islandii, a niektórzy z nich zbliżają się do lawy tak blisko, jak to tylko jest możliwe.

Zdaniem ekspertów wulkan położony 40 km od Reykjaviku, będzie wybuchać przynajmniej przez kilka kolejnych tygodni.

Zobacz również: Wyciekło nagranie trójkątnego UFO. Pentagon potwierdza autentyczność [WIDEO]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.