Tuż za naszą granicą grasuje niebezpieczny tygrys. "Prosimy wszystkich o zachowanie czujności"

06.09.2022 11:50
Tuż za naszą granicą grasuje niebezpieczny tygrys. "Prosimy wszystkich o zachowanie czujności" Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Policja i władze ostrzegają przed tygrysem, który grasejuje tuż za naszą granicą. Zwierze uciekło z zoo w Ukrainie.

3 września 2022 na Słowacji, w pobliżu położonej przy granicy z Ukrainą wsi Ulič zauważono tygrysa. Kilka godzin później zwierzę było widziane w okolicach wsi Brezovec i Klenova.

Tuż za naszą granicą grasuje niebezpieczny tygrys

Jak informują lokalne media, powołując się na władze gminy Ulicz, młody tygrys uciekł z ukraińskiego zoo. Obecnie kocur znajduje się w pobliżu Parku Narodowego Połoniny, który leży na południe od Podkarpacia, przy naszej granicy.

Polecamy

Informujemy, że w sąsiedztwie gminy znajduje się tygrys, który uciekł z zoo na Ukrainie. Prosimy wszystkich o zachowanie czujności i ograniczenie przebywania poza domem. Jeśli ktoś zauważy zwierzę, powinien skontaktować się z policją lub władzami gminy

 - ostrzegają cytowane przez TVP Info władze gminy Ulicz.

Polecamy

Starosta gminy od razu poinformował wszystkie możliwe służby. Wiemy również, jak wygląda niebezpieczny uciekinier. Aparaty monitoringu wideo umieszczone na granicy sfotografowały tygrysa. Jak twierdzą służby, kocur jest młodym zdrowym osobnikiem, co sprawia, że szczególnie należy na niego uważać.

Okolicę patrolują strażnicy leśni, policjanci i weterynarze wyposażeni w środki usypiające.

Prosimy wszystkich o zachowanie czujności i niepodejmowanie żadnych ryzykownych kroków

- dodano w komunikacie.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.