Twitter udostępnił szybką broń na trolle

Michał Tomaszkiewicz
18.06.2016 18:25
Twitter udostępnił szybką broń na trolle Fot. materiały prasowe

Nowa funkcja Twittera pozwala łatwo zablokować osobę, która naprzykrza się swoimi tweetami. Wystarczą do tego dwa kliknięcia na ekranie.

Serwis był przez ostatnie miesiące zasypywany skargami użytkowników narzekających na brak możliwości odpowiedniego zareagowania na komentarze w swoich wpisach oraz tweety przysyłane im przez innych użytkowników.

W przypadku rażącego naruszenia zasad korzystania z Twittera możliwe było co prawda zgłoszenie użytkownika i czekanie, aż serwis oceni jego działania i wyciągnie konsekwencje, jednak procedura potrafiła trwać długo.

Broniła za to przed atakami wykonywanym podczas oczekiwania na decyzję, jako że Twitter ukrywał aktywność zgłoszonego użytkownika na linii czasu.

Bardziej przydatna okazała się być funkcja wyciszenia, która ukrywała przed użytkownikiem wpisy dokonywane przez wskazaną osobę. Pozwalało to odpocząć od wiadomości wybranej osoby bez informowania go o unikaniu czytania jego słów (o wyciszeniu wie tylko osoba, która używa tej opcji).

Blokowanie idzie o krok dalej.

Po użyciu tej opcji komentarze i tweety dokonane przez wskazaną osobę znikają z linii czasu użytkownika (nie są tylko ukrywane, lecz całkowicie usunięte dla wszystkich czytających).

Dodatkowo zablokowana osoba nie będzie w stanie zobaczyć żadnego wpisu inicjatora blokady i co za tym idzie – nie będzie też mogła ich komentować. Tutaj działa zasada wzajemności – obie blokady strony znikają sobie nawzajem z Twittera.

Oznacza to brak możliwości obserwowania i wysyłania prywatnych wiadomości – użytkownik nie otrzyma także powiadomienia, jeśli zostanie wymieniony w tweecie zablokowanej osoby.

Zdarzyło się Wam wyciszyć lub zbanować kogoś na Twitterze?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.