Pogoda
22.05.2020 17:09

Twoje zdjęcie może pojawić się na Times Square. Rozpoczęła się nietypowa akcja #SendingLove

Wczoraj, tj. w czwartek 21 maja rozpoczęła się największa akcja firm reklamy zewnętrznej, promująca idee wsparcia między ludźmi, którzy razem walczą ze skutkami pandemii koronawirusa.

Twoje zdjęcie może pojawić się na Times Square. Rozpoczęła się nietypowa akcja #SendingLove
fot. Rex Features/East News

Światowa Organizacja Reklamy Zewnętrznej, World Out Of Home Organization zaprosiła przedstawicieli największych firm reklamowych na świecie, do udziału w specjalnej akcji, promującej idee solidarności i wzajemnego wsparcia między ludźmi.

 Nike zaprojektowało specjalne buty dla lekarzy – "współczesnych bohaterów" i rozda 32 tys. par za darmo
 Nike zaprojektowało specjalne buty dla lekarzy – "współczesnych bohaterów" i rozda 32 tys. par za darmo
Przeczytaj także Nike zaprojektowało specjalne buty dla lekarzy – "współczesnych bohaterów" i rozda 32 tys. par za darmo

Kampania #SendingLove

#SendingLove to dwutygodniowa kampania ponad 70 największych firm reklamowych, mająca na celu okazanie wsparcia i dodanie otuchy nie tylko pracownikom medycznym, walczącym ze skutkami pandemii, ale także wszystkim tym, którzy borykają się z efektami obecnej sytuacji na świecie.

Koronawirus – Jägermeister przekazuje alkohol na produkcję środków dezynfekującyh
Koronawirus – Jägermeister przekazuje alkohol na produkcję środków dezynfekującyh
Przeczytaj także Koronawirus – Jägermeister przekazuje alkohol na produkcję środków dezynfekującyh

Twoje życzenia na największych nośnikach reklamowych

Kampania opiera się na materiałach przygotowanych bezpośrednio przez użytkowników, tzw. user-generated content. Już teraz mówi się, że może to być największa tego typu akcja na świecie.

W ramach akcji #SendingLove za pośrednictwem specjalnej strony internetowej – SendingLove.tomożemy stworzyć specjalną fotograficzną wiadomość, która trafi na największe nośniki reklamowe. Nasza wiadomość ma trafić na wybrany przez nas cyfrowy nośnik reklamowy w jednym ze 153 miast, które biorą udział w akcji. Organizatorzy zachęcają, by było to serduszko ułożone z dłoni.

Ryan Reynolds
Ryan Reynolds
Przeczytaj także Ryan Reynolds przekazuje barmanom 30% ze sprzedaży swojego ginu. Twierdzi, że to za "napiwki"

Pochwal się swoim zdjęciem

Najciekawszym jest, że każdy uczestnik, biorący udział w tym specjalnym wydarzeniu otrzyma zwrotnie od organizatorów fotografię po emisji materiału. Przedstawiciele Światowej Organizacji Reklamy Zewnętrznej liczą, że dzięki temu akcja dostanie dzięki drugie życie w mediach społecznościowych. Kto w końcu nie chciałby pochwalić się swoim zdjęciem wyświetlanym na największych ekranach na Times Square w Nowym Jorku, czy Picadilly Circus w Londynie?

Akcja będzie miała miejsce także w Polsce. W naszym kraju do kampanii #SendingLove dołączyły firmy, zrzeszone w ramach IGRZ – Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej, które posiadają w swoim portfolio nośniki cyfrowe: AMS, Clear Channel Poland i Warexpo.

A gdyby tak rzucić wszystko i zbudować domowy fort? IKEA opracowała szczegółowe instrukcje
A gdyby tak rzucić wszystko i zbudować domowy fort? IKEA opracowała szczegółowe instrukcje
Przeczytaj także A gdyby tak rzucić wszystko i zbudować domowy fort? IKEA opracowała szczegółowe instrukcje

Idea przyświecająca akcji

Na stronie internetowej organizacji czytamy o szczytnych założeniach całego przedsięwzięcia:

"

Gwiazdami tej kampanii są zwykli ludzie. Każdy z nas ma w swoich zasobach zdjęcia obrazujące miejsca, które kochamy. (…) Ideą jest by trafiły one do jak największej społeczności na świecie, niosąc pozytywny przekaz w tych trudnych dla wszystkich czasach. Zdjęcia wraz z przesłaniem miłości będą emitowane na nośnikach DOOH (cyfrowych nośnikach reklamy zewnętrznej – przyp. red.) na całym świecie. "

Cała akcja ma charakter niekomercyjny.

Czytaj także: Banksy namawia do noszenia maszeczek? Słynny mural zmienił się na czas pandemii 

Czy weźmiesz udział w akcji #SendingLove?

Tagi: Newsy koronawirus