Twoje zdjęcie może pojawić się na Times Square. Rozpoczęła się nietypowa akcja #SendingLove

22.05.2020 17:09
Twoje zdjęcie może pojawić się na Times Square. Rozpoczęła się nietypowa akcja #SendingLove Fot. . Rex Features/East News

Wczoraj, tj. w czwartek 21 maja rozpoczęła się największa akcja firm reklamy zewnętrznej, promująca idee wsparcia między ludźmi, którzy razem walczą ze skutkami pandemii koronawirusa.

Światowa Organizacja Reklamy Zewnętrznej, World Out Of Home Organization zaprosiła przedstawicieli największych firm reklamowych na świecie, do udziału w specjalnej akcji, promującej idee solidarności i wzajemnego wsparcia między ludźmi.

Przeczytaj także

Kampania #SendingLove

#SendingLove to dwutygodniowa kampania ponad 70 największych firm reklamowych, mająca na celu okazanie wsparcia i dodanie otuchy nie tylko pracownikom medycznym, walczącym ze skutkami pandemii, ale także wszystkim tym, którzy borykają się z efektami obecnej sytuacji na świecie.

Przeczytaj także

Twoje życzenia na największych nośnikach reklamowych

Kampania opiera się na materiałach przygotowanych bezpośrednio przez użytkowników, tzw. user-generated content. Już teraz mówi się, że może to być największa tego typu akcja na świecie.

W ramach akcji #SendingLove za pośrednictwem specjalnej strony internetowej – SendingLove.tomożemy stworzyć specjalną fotograficzną wiadomość, która trafi na największe nośniki reklamowe. Nasza wiadomość ma trafić na wybrany przez nas cyfrowy nośnik reklamowy w jednym ze 153 miast, które biorą udział w akcji. Organizatorzy zachęcają, by było to serduszko ułożone z dłoni.

Przeczytaj także

Pochwal się swoim zdjęciem

Najciekawszym jest, że każdy uczestnik, biorący udział w tym specjalnym wydarzeniu otrzyma zwrotnie od organizatorów fotografię po emisji materiału. Przedstawiciele Światowej Organizacji Reklamy Zewnętrznej liczą, że dzięki temu akcja dostanie dzięki drugie życie w mediach społecznościowych. Kto w końcu nie chciałby pochwalić się swoim zdjęciem wyświetlanym na największych ekranach na Times Square w Nowym Jorku, czy Picadilly Circus w Londynie?

Akcja będzie miała miejsce także w Polsce. W naszym kraju do kampanii #SendingLove dołączyły firmy, zrzeszone w ramach IGRZ – Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej, które posiadają w swoim portfolio nośniki cyfrowe: AMS, Clear Channel Poland i Warexpo.

Przeczytaj także

Idea przyświecająca akcji

Na stronie internetowej organizacji czytamy o szczytnych założeniach całego przedsięwzięcia:

Gwiazdami tej kampanii są zwykli ludzie. Każdy z nas ma w swoich zasobach zdjęcia obrazujące miejsca, które kochamy. (…) Ideą jest by trafiły one do jak największej społeczności na świecie, niosąc pozytywny przekaz w tych trudnych dla wszystkich czasach. Zdjęcia wraz z przesłaniem miłości będą emitowane na nośnikach DOOH (cyfrowych nośnikach reklamy zewnętrznej – przyp. red.) na całym świecie.

Cała akcja ma charakter niekomercyjny.

Czytaj także: Banksy namawia do noszenia maszeczek? Słynny mural zmienił się na czas pandemii 

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.