Twórca "Death Stranding" Hideo Kojima planuje robić filmy

05.11.2019 11:54
Hideo Kojima|undefined Fot. kadr z wideo "Death Stranding: Inside Kojima Productions"/youtube.com

Niedawno w sieci pojawił się krótki film dokumentalny BBC o procesie tworzenia "Death Stranding", w którym Hideo Kojima zdradził swoje plany na przyszłość.

Po latach pracy nad zwiastunami i przerywnikami filmowymi o długości pełnometrażowych produkcji kinowych, Hideo Kojima w końcu postanowił podjąć kolejny krok w kierunku tworzenia filmów. Jeśli wierzyć jego słowom, które mogliśmy usłyszeć w trakcie rozmowy z BBC, jego studio Kojima Productions będzie w przyszłości tworzyło filmy. Niestety, twórca "Metal Gear Solid" i "Death Stranding" nie chciał zdradzić więcej szczegółów.

Hideo Kojima będzie robił filmy

Kojima przyznał, że jest to w miarę naturalna kolej rzeczy dla jego studia:

W przyszłości Kojima Productions zacznie robić filmy. Jeśli potrafisz zrobić jedną rzecz dobrze, to potrafisz zrobić wszystko dobrze.

Przeczytaj także

Twórca "Death Stranding" przeprowadził również krótką prognozę tego, co czeka rynek gier wideo w ciągu najbliższych kilku lat. Według Kojimy, to streaming jest przyszłością rozwoju:

Wydaję mi się, że w ciągu kilku następnych lat gaming przeniesie się do sfery streamingowej. Filmy, seriale i gry będą streamowane i będziesz mógł się nimi cieszyć na swoim iPadzie i iPhonie wszędzie i zawsze. Kiedy to się stanie, to gry, seriale i filmy będą rywalizowały ze sobą na tym samym rynku. Jestem bardzo ciekaw tego, jak będzie wyglądał nowy format gier przeznaczonych dla takich odbiorców i co ja będę mógł z nim zrobić.

Cały film dokumentalny o "Death Stranding" od BBC Newsbeat zobaczycie poniżej:

"Death Stranding" pojawi się w sprzedaży już 8 listopada 2019 roku. Gra jest przeznaczona na konsole Playstation 4, ale w planach jest również port przeznaczony na komputery osobiste. Ten ma zadebiutować na rynku w 2020 roku.

Zobacz także: Death Stranding z premierowym polskim zwiastunem. Sprawdźcie, jak radzi sobie rodzimy dubbing

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.