Twórca God of War oznajmił, że Kratos jest biseksualny

Michał Tomaszkiewicz
06.06.2019 14:08
God of War|undefined Fot. materiały prasowe

God of War, najlepsza gra 2018 roku, znów znalazła się w centrum uwagi graczy. Jeden z twórców gry napisał tweeta informującego, że Kratos został wymyślony jako postać biseksualna i eksplorował swoje skłonności intensywnie przed ustatkowaniem się z żoną i dochowaniem potomka.

God of War, gra która ukazała się na wyłączność na konsolę PlayStation 4, zachwyciła graczy. W naszym plebiscycie na najlepszy tytuł 2018 roku przygody rodzinne Kratosa wygrały nawet z Wiedźminem 3, który nie oddał tego tytułu od swojego debiutu w 2015 roku.

W tym szaleństwie jest metoda. W plebiscycie pytamy nie tylko o to, która gra w danym roku jest najlepsza, lecz także porównujemy ją z Wiedźminem 3. Przewyższenie arcydzieła, jakim jest Dziki Gon, nie było wcale sprawą łatwą.

Przeczytaj także

W środowisku gracz zawrzało, gdy David Jaffe, jeden z twórców God of War, opublikował tweeta zdradzającego, że Kratosowi podobają się przedstawiciele obojga płci.

Jaffe napisał, że zanim Kratos się ustatkował, intensywnie korzystał z uroków biseksualnego życia. Dodał ponadto, że Wyrocznia z pierwszej części serii była lesbijką.

Przeczytaj także

Twórca God of War zażartował, że czuje się jak J.K. Rowling, która ostatnimi czasy często zdradza, którzy z bohaterów jej książek są homoseksualni.

Kratos z God of War jest biseksualny? Tak napisał twórca gry na Twitterze

Gdy pod postem rozpętała się burza, Jaffe przyznał, że była to tylko prowokacja. Przyszła mu do głowy, gdy zobaczył fanowski plakat z bohaterem God of War wzbogacony o tęczowe akcenty i użyty do promowania środowiska LGBT. Czerwiec świętowany jest jako miesiąc wychodzenia z szafy.

Jaffe przyznał się do kłamstwa, argumentując, że jego celem było wkurzenie hejterów:

Nigdy nie przyszło mi do głowy, że Kratos może nie być heterosksualny, ale walić to: co jeśli był cały czas bi, ale dopiero teraz się o tym dowiadujemy? Super! Dla mnie działa!

Zobacz także: Jak Dave Bautista wyglądałby w roli Kratosa w filmie „God of War”? 

David Jaffe pracował przy dwóch pierwszych częściach serii God of War.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.