Pogoda
22.01.2019 15:12

Twórca muzyki do Wiedźmina 3 pracuje nad Age of Empires IV

Mikołaj Stroiński, współtwórca doskonałej ścieżki dźwiękowej do Dzikiego Gonu, oficjalnie ogłosił swoje zaangażowanie w prace nad grą Age of Empires IV – kolejną częścią cenionego cyklu strategii.

Twórca muzyki do Wiedźmina 3 pracuje nad Age of Empires IV
foto: kadr z wideo

Mikołaj Stroiński ma na swoim koncie wiele udanych projektów – w prace nad Wiedźminem 3 (a także dodatkami Serca z Kamienia oraz Krwi i Wino) zaangażowany był wspólnie z Marcinem Przybyłowiczem. Muzyka z gry cieszy się uznaniem i dużą popularnością do dziś, mimo że od premiery minęło już kilka dobrych lat.

Stroiński dał się także usłyszeń w karciance GWINT i Wiedźmińskich Opowieściach, jego muzyka towarzyszyła też graczom w The Vanishing of Ethan Carter, Kursk, Sniper: Ghost Warrior 3 – będzie go można ponadto usłyszeć chociażby w nadchodzącym Symulatorze Pszczoły.

Kompozytor pochwalił się na Facebooku najnowszą grą, nad którą pracuje – Age of Empires IV.

Polski kompozytor tworzy muzykę do Age of Empires IV

Losy Mikołaja Stroińskiego były dość burzliwe:

"

Urodziłem się w Nairobi, miałem okazję mieszkać w Warszawie (gdzie dorastałem), Katowicach (ukończyłem tamtejszą Akademię Muzyczną), Bostonie (gdzie zdobyłem dyplom Berklee College of Music), ostatecznie znajdując swój dom w Los Angeles, gdzie piszę muzykę i produkuję w swoim studio. "

Z Age of Empires IV gracze wiążą bardzo duże nadzieje – za czasów swojej świetności seria uznawana była za jeden z najlepszych cykli gier strategicznych. O pracach nad nową odsłoną poinformowano jeszcze w 2017 roku- premiera spodziewana jest na 2020 rok, aczkolwiek nie podano jeszcze dokładnej daty.

Równolegle do pracy nad czwartą częścią gry trwa ulepszanie graficznie pierwszych trzech Age of Empires – owoce tego trudu zostaną wysłane jako remaster.

Która część Age of Empires była najlepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry