Twórcy "Age of Conan" przygotują 3 gry osadzone w uniwersum Diuny

Kamil Kacperski
27.02.2019 13:08
Twórcy "Age of Conan" przygotują 3 gry osadzone w uniwersum Diuny Fot. kadr z filmu

Funcom i Legendary podpisały umowę z której wynika, iż norweskie studio jest zobowiązane do stworzenia co najmniej 3 gier osadzonych w uniwersum Diuny autorstwa Franka Herberta.

Ostatnią produkcją, która wyszła spod rąk Funcomu był survival "Conan Exiles". Jednakże chyba najpopularniejszym dziełem Norwegów był MMORPG "Age of Conan", który na przestrzeni kilku lat znajdował się wśród najpopularniejszych płatnych gier dla wielu graczy. Tytuł wyróżniał się m.in. dość interesującym systemem walki wręcz - gracze mieli bowiem do wyboru 5 ciosów kierunkowych, które za pomocą umiejętności danej postaci można było łączyć w potężne kombosy. 

Powstaną nowe gry osadzone w uniwersum Diuny

Twórczością Funcomu zainteresowała się wytwórnia Legendary, która podpisała z Norwegami umowę dotyczącą gier osadzonych w świecie Diuny znanej z książek Franka Herberta. W ten sposób twórcy "Age of Conan" zobowiązali się do stworzenia na przestrzeni kolejnych 6 lat aż 3 gier związanych z serią. Jedną z nich ma być produkcja sieciowa z otwartym światem, czyli na dobrą sprawę specjalność Funcomu. Niestety, nie wiemy na razie nic więcej - ani o MMO, ani o dwóch pozostałych tytułach.

Gry mają być przeznaczone na pecety i konsole i patrząc na uniwersum Diuny wydaje się, że Funcom może się skupić w swojej sieciowej produkcji na fabule oraz elementach surwiwalowych - zwłaszcza wydobywaniu tak ważnego surowca, którym jest melanż. Dodajmy do tego aspekt jasnowidzenia i może z tego wyjść naprawdę ciekawa gra z nietypową mechaniką rozgrywki z fabułą, na którą gracz będzie miał realny wpływ. Produkcja sieciowej produkcji ma ruszyć jeszcze w 2019 roku. 

Diuna - znamy datę premiery filmu 

Wygląda na to, że na przestrzeni następnych lat o Diunie będziemy słyszeli dość często. Oprócz gier osadzonych w uniwersum stworzonym przez Franka Herberta, w produkcji są jeszcze filmy w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że do imponującej obsady (m.in. Rebecca Ferguson, Timothee Chalmet, Dave Bautista, Stellan Skarsgard) dołączyli: Oscar Isaac, Zendaya, Javier Bardem, Josh Brolin oraz Jason Momoa. 

Villeneuve ma przygotować dwa filmy ze słowem "Diuna" w tytule - pierwszy z nich trafi do kin 20 listopada 2020 roku. Drugi prawdopodobnie 2 lata później.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.