Pogoda
23.10.2019 12:22

Twórcy "Bing Bang Theory" stworzą serial o e-sportowcach

Świat e-sportu fascynuje miliony na świecie. Od tych, którzy kochają oglądać najlepszych e-tletów po tych, którzy nie rozumieją, jak coś takiego można nazywać sportem.

big bang theory
źródło: materiał prasowe, Bing Bang Theory

W połowie października swoje 10 urodziny świętowało League of Legends - jedna z najpopularniejszych gier e-sportowych na świecie. Z okazji okrągłej rocznicy powstania na Netflixa trafił dokument, który przybliżył ludziom, na czym polega fenomen uwielbianego MOBA, jak i wyjaśnił, dlaczego e-sport jest tak prężnie rosnącym biznesem.

"Bing Bang Theory" e-sportu

E-sport jest w tym momencie dla wielu firm maszynką do drukowania pieniędzy. Nie dziwi więc, że amerykańskie NBC zdecydowało się na przygotowanie serialu, który przybliży nam jego świat. Zatytułowany po prostu "The Squad" sitcom jest produkowany przez Johnny'ego Galeckiego znanego z Big Bang Theory i Anthony'ego Del Broccolo.

Trailer 10 sezonu Fortnite
Trailer 10 sezonu Fortnite
Przeczytaj także Mistrzostwa w Fornite'a najchętniej oglądanym wydarzeniem esportowym w historii

Nie znamy jak na razie żadnych szczegółów dotyczących projektu. Variety zauważa, że to nie pierwszy serial komediowy o e-sporcie, który został ogłoszony w ostatnich miesiącach. W połowie 2019 roku CBS zamówiło pilota, w którym była gwiazda koszykówki kupuje e-sportowy zespół, aby zbliżyć się do swojego syna.

Pozostaje nam cierpliwie czekać na napływające informacje. Czy w "The Squad" zobaczymy graczy w "CS:Go", "Starcrafta" czy może twórcy zdecydują się na granie w nieistniejący tytuł? Ta ostatnia opcja wydaje się najciekawsza, gdyż najmniej cenzurowałaby scenarzystów.

Zobacz także: E-sport stał się w Polsce sportem w świetle prawa

Czy e-sport powinien trafić na Igrzyska Olimpijskie?

Tagi: Duperele