Pogoda
18.02.2019 15:05

Twórcy Chernobylite pokazali film z wizyty w Zonie wokół elektrowni

Akcja polskiej gry Chernobylite dzieje się w strefie wykluczenia wokół czarnobylskiej elektrowni atomowej, The Farm 51 jeździ więc do Zony, żeby ją dokładnie obfotografować. Polacy pokazali film oprowadzający po strefie.

Chernobylite
foto: kadr z wideo

Wizyta w zamkniętej strefie wokół elektrowni nie jest niebezpieczna – poziom promieniowania, jaki panuje w Zonie, jest niższy niż obecny na przykład w Warszawie. Wizyta w strefie wykluczenia wciąż jednak wiąże się z mocnymi przeżyciami – widok pozostawionych w pośpiechu przedmiotów wśród zabudowań, które popadły w ruinę, jest po prostu wstrząsający.

Gliwiczanom zależy, żeby podczas gry w Chernobylite mieć dokładnie takie samo wrażenie – dlatego też ekipa specjalistów jeździ do Czarnobyla, żeby za pomocą fotogrametrii odwzorować wygląd terenu z dokładnością do pojedynczych ździebeł trawy.

Efekty końcowe mają powalać – dość powiedzieć, że zdjęcie które widzicie wyżej nie jest rzeczywistą fotografią, tylko wyrenderowaną wstępną wersją sceny 3D.

Polacy wybrali się do Czarnobyla, żeby fotorealistycznie odtworzyć Zonę w grze Chernobylite
Polacy wybrali się do Czarnobyla, żeby fotorealistycznie odtworzyć Zonę w grze Chernobylite
Przeczytaj także Polacy wybrali się do Czarnobyla, żeby fotorealistycznie odtworzyć Zonę w grze Chernobylite

Chernobylite – horror w Czarnobylu

Ekipa The Farm 51 pokazała, w jaki sposób powstają taka fotorealistyczna grafika.

Na nagraniu zdradzono, że ekipa wybiera się do Czarnobyla całkiem często – jej zadaniem jest znalezienie i dokładne obfotografowanie ciekawych miejsc oraz aktorów i obiektów. Te ostatnie można byłoby co prawda uwiecznić w studio w Polsce, ale The Farm 51 postanowił zrobić to w Zonie.

Zobacz także: >> World War 3 – internetowa wojna światowa w Warszawie <<

Chernobylite pokazuje alternatywną historię awarii w Czarnobylu – w grze poziom promieniowania w Strefie Wykluczenia nie zmalał, lecz wręcz wzrósł z powodu tytułowej substancji. Prowadzony bohater wybiera się do Zony, żeby ją zbadać oraz poznać tajemnicę zaginięcia swojej ukochanej.

Co byście woleli?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry