Twórcy Chernobylite pokazali film z wizyty w Zonie wokół elektrowni

Michał Tomaszkiewicz
18.02.2019 15:05
Chernobylite|undefined Fot. kadr z wideo

Akcja polskiej gry Chernobylite dzieje się w strefie wykluczenia wokół czarnobylskiej elektrowni atomowej, The Farm 51 jeździ więc do Zony, żeby ją dokładnie obfotografować. Polacy pokazali film oprowadzający po strefie.

Wizyta w zamkniętej strefie wokół elektrowni nie jest niebezpieczna – poziom promieniowania, jaki panuje w Zonie, jest niższy niż obecny na przykład w Warszawie. Wizyta w strefie wykluczenia wciąż jednak wiąże się z mocnymi przeżyciami – widok pozostawionych w pośpiechu przedmiotów wśród zabudowań, które popadły w ruinę, jest po prostu wstrząsający.

Gliwiczanom zależy, żeby podczas gry w Chernobylite mieć dokładnie takie samo wrażenie – dlatego też ekipa specjalistów jeździ do Czarnobyla, żeby za pomocą fotogrametrii odwzorować wygląd terenu z dokładnością do pojedynczych ździebeł trawy.

Efekty końcowe mają powalać – dość powiedzieć, że zdjęcie które widzicie wyżej nie jest rzeczywistą fotografią, tylko wyrenderowaną wstępną wersją sceny 3D.

Przeczytaj także

Chernobylite – horror w Czarnobylu

Ekipa The Farm 51 pokazała, w jaki sposób powstają taka fotorealistyczna grafika.

Na nagraniu zdradzono, że ekipa wybiera się do Czarnobyla całkiem często – jej zadaniem jest znalezienie i dokładne obfotografowanie ciekawych miejsc oraz aktorów i obiektów. Te ostatnie można byłoby co prawda uwiecznić w studio w Polsce, ale The Farm 51 postanowił zrobić to w Zonie.

Zobacz także: >> World War 3 – internetowa wojna światowa w Warszawie <<

Chernobylite pokazuje alternatywną historię awarii w Czarnobylu – w grze poziom promieniowania w Strefie Wykluczenia nie zmalał, lecz wręcz wzrósł z powodu tytułowej substancji. Prowadzony bohater wybiera się do Zony, żeby ją zbadać oraz poznać tajemnicę zaginięcia swojej ukochanej.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.