Twórcy Chernobylite udostępnili film z Czarnobyla. Pokazują prawdziwą grozę promieniowania

Michał Tomaszkiewicz
21.06.2019 10:44
Czarnobyl|undefined Fot. kadr z wideo

Chernobylite to polski horror, którego akcja rozgrywa się w Strefie Wykluczenia wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Twórcy regularnie odwiedzają Zonę, żeby wiernie przenieść ją do gry. W nowym filmie zdradzają, co tak naprawdę przeraża w opustoszałych okolicach.

Awaria elektrowni w Czarnobylu postrzegana jest jako największa katastrofa nuklearna w dziejach ludzkości. Gorsze było tylko bezpośrednie wykorzystanie rozszczepienia atomu jako broni w Hiroszimie i Nagasaki.

O powodach i przebiegu awarii w elektrowni atomowej opowiada doskonały serial HBO „Czarnobyl”. Twórcy chwilami co prawda nieco przekłamali rzeczywistość dla osiągnięcia bardziej dramatycznego efektu, jednak warto serię zobaczyć, żeby uzmysłowić sobie z czym miały do czynienia służby próbujące zapobiec katastrofie.

Przeczytaj także

Polska gra Chernobylite również wykorzystuje awarię elektrowni do opowiedzenia swojej historii. Studio The Farm 51 obiecuje, że Zona zostanie w ich tytule odwzorowana z najdrobniejszymi szczegółami dzięki używaniu skanowaniu 3D. Żeby tego dokonać, ekipa musiała wiele razy udać się do Strefy Wykluczenia. Teraz pokazuje zastany horror na krótkim filmie.

Chernobylite pokazuje horror Czarnobyla. Co budzi na miejscu największą grozę?

Polacy podzielili się już wcześniej wrażeniami z Zony. Opowiadali, jak wielkie wrażenie robi panująca na terenie Strefy Wykluczenia wokół elektrowni cisza.

Przeczytaj także

W nowym materiale skupiają się na zagrożeniu, którego nie można zobaczyć ani poczuć: promieniowaniu.

Polacy trafnie wskazali, że okolice Czarnobyla zostały porzucone przez ludzi nie z powodu promieniowania, lecz strachu przez promieniowaniem.

W Chernobylite radiacji będzie naprawdę dużo. Gra pokazuje alternatywną historię, w której natężenie promieniowania po awarii nie spadło, lecz zaczęło wzrastać z powodu pojawienia się tajemniczej substancji nazwanej czarnobylitem.

Zobacz także: Pierwsza prezentacja rozgrywki Chernobylite. Pół godziny w napromieniowanym Czarnobylu

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.