Twórcy Cyberpunka 2077 szczerze wyjaśnili, dlaczego znów opóźniono premierę
29.10.2020 14:13
Twórcy Cyberpunka 2077 szczerze wyjaśnili, dlaczego znów opóźniono premierę Fot. materiały prasowe/CD Projekt Red

Niedawno twórcy Cyberpunka 2077 poinformowali o przeniesieniu premiery gry na grudzień tego roku. Teraz wyjaśnili, czym tak naprawdę jest spowodowane opóźnienie.

W tym tygodniu twórcy Cyberpunka 2077 postanowili znów przełożyć premierę nadchodzącej gry. Tym sposobem produkcja ujrzy światło dzienne 10 grudnia 2020 roku. Wówczas w oficjalnym oświadczeniu firma wyjaśniła, że potrzebuje więcej czasu na udoskonalenie gry i zapewnienie, że użytkownicy będą mieli jak najlepsze doświadczenia z tytułem. CD Projekt Red kilka dni później wyjaśnił nieco dokładniej, co tak naprawdę spowodowało opóźnienie.

Cyberpunk 2077 - co tak naprawdę spowodowało opóźnienie premiery?

Jak podaje PAP Biznes, CDPR w rozmowie z inwestorami wyjaśnił, że wersje gry na pecety i konsole nowej generacji są już gotowe, a teraz twórcy mają problem z optymalizacją wersji na Xboksy One i Playstation 4. Kilka miesięcy temu pojawiły się takie plotki, które wydają się być teraz potwierdzone.

Przeczytaj także

Twórcy nie mogą sobie też pozwolić na zrezygnowanie z wersji na współczesne konsole, ponieważ to właśnie one zapewnią początkowo lwią część sprzedaży Cyberpunka 2077. CD Projekt Red ma więc ogromną przeszkodę do pokonania i mamy nadzieję, że wyjdą z tych kłopotów cali i zdrowi.

Podejrzewamy, że już decyzja o przeniesieniu premiery z listopada na grudzień była wyjątkowo trudna - w końcu to właśnie pod koniec listopada organizowane są specjalne akcje typu Black Friday, czy Cyber Monday, które co roku pozwalają wydawcom gier na ogromne zwiększenie sprzedaży swoich produkcji.

Przeczytaj także

Z drugiej strony Cyberpunk 2077 jest na tyle wyczekiwaną produkcją, że fani mogą mieć to gdzieś, a wyniki sprzedaży i bez Black Friday będą wywoływały zawroty głowy.

Tak jak wspominaliśmy, Cyberpunk 2077 ma zadebiutować 10 grudnia 2020 roku na wszystkim, co odtwarza gry wideo (oprócz Nintendo Switcha).

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.