Pogoda
09.11.2017 10:27

Twórcy „Pokemon GO” potwierdzili, że powstanie „Harry Potter GO”

Gra ma być zatytułowana „Harry Potter: Wizards Unite” i ma polegać mniej więcej na tym samym co poprzednia produkcja studia Niantic. Tylko zamiast łapać pokemony, będziemy rzucać zaklęcia.

Twórcy „Pokemon GO” potwierdzili, że powstanie „Harry Potter GO”
foto: materiały prasowe

Wczoraj, 8 listopada 2017 roku pojawiły się pierwsze doniesienia, że twórcy „Pokemon GO” planują stworzyć grę osadzoną w magicznym uniwersum Harry’ego Pottera. Kilka godzin po pierwszych informacjach, wiadomości zostały potwierdzone przez Niantic i Warner Bros. – powstaje „Harry Potter: Wizards Unite”.

Na razie nie dostaliśmy żadnego zwiastuna, czy teasera, natomiast twórcy podzielili się oficjalną informacją prasową dotyczącą produkcji:

"

„Harry Potter: Wizards Unite” pokaże wszystkim, że magia jest wszędzie wokół nas, a graczom pozwoli na dołączenie do bogatego świata Harry’ego Pottera poprzez technologię Rozszerzonej Rzeczywistości, którą przygotowują eksperci w tej dziedzinie, studio Niantic. Pomogą im w tym znawcy magicznego uniwersum z WB Games San Francisco. Dzięki podróżowaniu po swoich sąsiedztwach i miastach rozsianych po całym świecie, gracze udadzą się na przygody, nauczą się jak rzucać zaklęcia, odkryją tajemnicze artefakty, a także napotkają legendarne stworzenia oraz ikoniczne postaci. "

Brzmi całkiem znajomo, prawda? Oprócz Niantic i WB Games San Francisco, twórcami gry są również Portkey Games, nowopowstałe studio, które odpowiedzialne ma być za gry mobilne z uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling. Podekscytowany nową produkcją jest niewątpliwie David Haddad, prezydent Warner Bros. Interactive Entertainment:

"

Tą grą pozwalamy wszystkim oddanym fanom uniwersum J.K. Rowling poczuć magię w nowy, niesamowicie immersywny i pobudzający wyobraźnie sposób. To wspaniałe, że możemy użyć godnej podziwu technologii studia Niantic, dzięki której możemy przenieść niezwykle bogaty świat czarodziejów do codziennego życia graczy. "

Nie mniej zadowolony jest CEO Niantica, John Hanke, który zapowiedział, że po sukcesie Pokemon GO:

"

„Harry Potter: Wizards Unite” pozwoli nam ogromnie rozbudować to, czego nauczyliśmy się po sukcesie „Pokemon GO”. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością używania nowych technologii i wprowadzenia nowych mechanik rozgrywki. "

Jak myślicie, w jaki sposób będziemy rzucać zaklęcia? Machając telefonem jak różdżką? A może mówiąc odpowiednie czary do mikrofonu? Tego dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

Jak myślicie, w jaki sposób będziemy czarowali w „Harry Potter: Wizards Unite”?

Kamil Kacperski
Tagi: News Gry Pokemon GO Harry Potter: Wizards Unite