Twórcy Pokemon GO ukarali aż PIĘĆ MILIONÓW oszukujących użytkowników

24.02.2021 11:40
Twórcy Pokemon GO ukarali aż PIĘĆ MILIONÓW oszukujących użytkowników Fot. Matthew Corley/Shutterstock.com

Studio Niantic, czyli twórcy Pokemon GO oraz Harry Potter: Wizards Unite, poinformowali, że ukarali aż 5 milionów użytkowników wspomnianych produkcji. Czym sobie zasłużyli? 

Twórcy Pokemon GO zablokowali konta 5 milionom użytkowników

Większość twórców gier nigdy nie dowie się, jak to jest mieć 5 milionów aktywnych użytkowników. Ludzie z Niantic mają natomiast zupełnie inny problem - taką liczbę graczy musieli ostrzec w ciągu ostatniego roku z powodu oszustw i innych niesprawiedliwych zagrywek wobec innych użytkowników. Studio podzieliło się tą liczbą w nowym oświadczeniu na blogu związanym z firmą.

Polecamy

Niantic przy okazji podzielił się szczegółami nowych rozwiązań, które mają w przyszłości jeszcze zmniejszyć problem cheaterów. Ci bowiem skutecznie psują zabawę innym graczom, co nie podoba się twórcom Pokemon GO. 

Warto jednak zauważyć, że wspomniane 5 milionów osób zostało ukaranych, ale na różne sposoby - firma podała, że tylko około 20% użytkowników dostała bany permanentne, reszta zaś dostała ostrzeżenia, które podziałały i poskutkowały poprawieniem zachowania graczy. To miało wręcz zaskakujące działanie - Niantic wyjaśnił, że mniej więcej 90% użytkowników zaprzestało nielegalnej działalności niemal od razu.

Polecamy

Firma wyjaśniła, że chce dać graczom szansę na poprawę, zanim podejmie mocniejsze kroki. Są jednak występki, które nie mogą zostać potraktowane tak pobłażliwie - tym jest m.in. używanie zhakowanych wersji ich programów.

W styczniu 2021 roku Niantic wygrał proces sądowy z grupą Global++, która udostępniała zmodyfikowane wersje ich gier. Te pozwalały na to, by wykonywać czynności niemożliwe w oficjalnych wersjach gry (jak zmiana lokalizacji telefonu, czy włączanie auto-chodzenia). W ramach odszkodowania, Global++ musi wypłacić firmie 5 milionów dolarów.

Tu jednak łatwo zrozumieć, że grupa Global++ bezpośrednio czerpała zysk z nielegalnie zmodyfikowanej i udostępnianej wersji ich oprogramowania. Stąd kara musiała być cięższa, niż w przypadku,  kiedy przypadkowy użytkownik spróbuje lekko nagiąć zasady, by szybciej wykluć jajko w Pokemon GO. 

Wszystkie gry Niantic (Ingress, Pokemon GO, Harry Potter: Wizards Unite) są dostępne w sklepach Google Play i Apple Store. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.