Twórcy Skyrima nie zdradzają daty premiery kolejnej części gry nawet swoim dzieciom

Kamil Kacperski
05.04.2018 15:00
Twórcy Skyrima nie zdradzają daty premiery kolejnej części gry nawet swoim dzieciom Fot. materiały prasowe

Naczelny projektant Todd Howard twierdzi, że data premiery „The Elder Scrolls 6” jest najlepiej strzeżoną informacją w historii firmy. Według niego jest tak tajna, że nawet rodziny twórców następcy „Skyrima” nie wiedzą kiedy na rynku pojawi się TES6.

Pierwsze publiczne wzmianki o następcy szalenie popularnego „Skyrima” pojawiły się już na targach E3 w 2016 roku. W ciągu prawie dwóch lat, które upłynęły od tamtego momentu, liczba informacji na temat „The Elder Scrolls 6” nie uległa w ogóle zmianie i nadal wiemy jedynie, że takowa gra powstaje. 

Okazuje się, że nawet naciskanie i próba rozmów z najbliższymi pracowników Bethesdy może spełznąć na niczym. Reżyser i główny projektant nadchodzących gier z serii „TES” i „Fallout” Todd Howard, przyznał w podkaście zatytułowanym „The AIAS Game Maker's Notebook”, że informacji o następcy „Skyrima” nie wyjawia nawet swojemu synowi:

„Tato, kiedy wyjdzie Elder Scrolls VI?”
A ja mu odpowiadam: „nie będę teraz o tym rozmawiał”.
„Mogę dać ci swoje pomysły? Mogę też pracować nad grą? No dalej, zdradź mi kilka szczegółów, przecież nikomu nie powiem”.
Mówię mu: „wiesz, mógłbyś komuś coś powiedzieć przypadkiem, więc nic nie powiem".
Jestem jednak z tego bardzo zadowolony - sądzę, że wiele dzieci ciągnie do gier wideo. Mam nadzieję, że moi synowie odnajdą własną drogę. Nie chce zmuszać ich do tworzenia gier.

Kiedy zadebiutuje kontynuacja Skyrima?

Wracając jeszcze na chwilę do wspomnianego E3 (tym razem edycji z 2017 roku), warto przypomnieć, że wiceprezes marketingu i PR-u Bethesdy, Pete Hines zapowiedział, że 6. odsłona serii „The Elder Scrolls” jest dopiero 3. w kolejce dużym projektem, który szykuje firma. Nie zdradził jednak nam o jakie tytuły może chodzić.

Pierwsze co przychodzi do głowy, to druga sztandarowa seria amerykańskiej korporacji, czyli „Fallout”, jednak wydaje się być to mało prawdopodobne. Poprzednia gra z serii „TES” ukazała się na rynku w 2011 roku, a post-apokaliptyczny sandbox od Bethesdy z numerem „4” w tytule pojawił się w sprzedaży w 2015 roku, zatem mało prawdopodobne, aby firma zdecydowała się na wydanie kolejnego „Fallouta” przed premierą następcy „Skyrima”.

Wydaje się, że Bethesda nie zdradzi żadnych informacji na temat swoich planów przynajmniej do zbliżających się wielkimi krokami targów E3. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 12-15 czerwca.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.