Pogoda
27.01.2017 10:17

Twórcy Tomb Raidera i Deus Exa zrobią gry o Avengersach

Square Enix poinformował, że jego studia Crystal Dynamics i Eidos Montreal opracują wspólnie z Marvelem całą serię gier z Avengersami. Zobaczcie teaser zwiastujący tę współpracę.

Twórcy Tomb Raidera i Deus Exa zrobią gry o Avengersach
foto: kadr z wideo

Gdzie się podziały tamte gry z superbohaterami? Pierwszy Spider-Man na PlayStation, w którym pojawiali się Venom, Daredevil, a nawet Punisher. Drugi Spider-Man, w którym mogliśmy śmigać na pajęczynie po otwartym świecie. X-Men Origins: Wolverine, czyli superbohaterska odpowiedź na God of War, która w jakiś sposób usprawiedliwiała powstanie słabiutkiego filmu. Całkiem niezłych gier doczekali się też Hulk czy Kapitan Ameryka. Gdzie oni są dziś?

Najwyraźniej byli dotąd zbyt zajęci występowaniem w filmach Marvela. Teraz jednak, gdy komiksowy gigant na dobre zagnieździł się w kinach ze swoim uniwersum, sytuacja ma się radykalnie zmienić. Imperium Stana Lee przypomniało sobie o świecie wirtualnej rozrywki i najwyraźniej przygotowuje się do poważnego kontrataku. Czy dorówna uwielbianemu Marvel: Ultimate Alliance sprzed lat?

Są spore szanse, że nawet go pobije. Za nowy growy projekt Marvela ma bowiem odpowiadać ceniony wydawca Square Enix, a konkretnie dwa podlegające mu studia. Crystal Dynamics to marka, której nie trzeba przedstawiać raczej nikomu, kto choć raz w życiu miał styczność z Tomb Raiderem. Z kolei Eidos Montreal kupił sobie graczy i krytyków całego świata wysoko ocenianym Deus Ex: Human Revolution, który po latach przywrócił cyberpunkowej serii dawny blask.

Niestety, o nowym projekcie wiemy niewiele. Nie znamy żadnych dat, ani konkretów co do liczby gier czy reprezentowanych przez nie gatunków. Square Enix pochwalił się wyłącznie na swoim Twitterze króciutkim teaserem:

"

Gruby news: Square Enix i Marvel ogłaszają współpracę przy kilku grach z udziałem Avengersów. "

Nie pozostaje nam nic innego niż spekulować - zgodnie ze słowami wydawcy, więcej szczegółów poznamy dopiero w 2018 roku. Nie ma się więc chyba co nastawiać na premierę pierwszej gry z serii w okolicach filmu „Avengers: Infinity War”. Superprodukcja braci Russo trafi na ekrany kin 25 kwietnia 2018 roku.

Cieszycie się z zapowiedzianej współpracy?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Avengers