Twórcy Tomb Raidera i Deus Exa zrobią gry o Avengersach

Jakub Gańko
27.01.2017 10:17
Twórcy Tomb Raidera i Deus Exa zrobią gry o Avengersach Fot. kadr z wideo

Square Enix poinformował, że jego studia Crystal Dynamics i Eidos Montreal opracują wspólnie z Marvelem całą serię gier z Avengersami. Zobaczcie teaser zwiastujący tę współpracę.

Gdzie się podziały tamte gry z superbohaterami? Pierwszy Spider-Man na PlayStation, w którym pojawiali się Venom, Daredevil, a nawet Punisher. Drugi Spider-Man, w którym mogliśmy śmigać na pajęczynie po otwartym świecie. X-Men Origins: Wolverine, czyli superbohaterska odpowiedź na God of War, która w jakiś sposób usprawiedliwiała powstanie słabiutkiego filmu. Całkiem niezłych gier doczekali się też Hulk czy Kapitan Ameryka. Gdzie oni są dziś?

Najwyraźniej byli dotąd zbyt zajęci występowaniem w filmach Marvela. Teraz jednak, gdy komiksowy gigant na dobre zagnieździł się w kinach ze swoim uniwersum, sytuacja ma się radykalnie zmienić. Imperium Stana Lee przypomniało sobie o świecie wirtualnej rozrywki i najwyraźniej przygotowuje się do poważnego kontrataku. Czy dorówna uwielbianemu Marvel: Ultimate Alliance sprzed lat?

Są spore szanse, że nawet go pobije. Za nowy growy projekt Marvela ma bowiem odpowiadać ceniony wydawca Square Enix, a konkretnie dwa podlegające mu studia. Crystal Dynamics to marka, której nie trzeba przedstawiać raczej nikomu, kto choć raz w życiu miał styczność z Tomb Raiderem. Z kolei Eidos Montreal kupił sobie graczy i krytyków całego świata wysoko ocenianym Deus Ex: Human Revolution, który po latach przywrócił cyberpunkowej serii dawny blask.

Niestety, o nowym projekcie wiemy niewiele. Nie znamy żadnych dat, ani konkretów co do liczby gier czy reprezentowanych przez nie gatunków. Square Enix pochwalił się wyłącznie na swoim Twitterze króciutkim teaserem:

Gruby news: Square Enix i Marvel ogłaszają współpracę przy kilku grach z udziałem Avengersów.

Nie pozostaje nam nic innego niż spekulować - zgodnie ze słowami wydawcy, więcej szczegółów poznamy dopiero w 2018 roku. Nie ma się więc chyba co nastawiać na premierę pierwszej gry z serii w okolicach filmu „Avengers: Infinity War”. Superprodukcja braci Russo trafi na ekrany kin 25 kwietnia 2018 roku.

Cieszycie się z zapowiedzianej współpracy?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.