Twórczyni sagi "Zmierzch" niestety planuje napisać kolejne książki z serii

30.11.2020 16:23
Twórczyni sagi "Zmierzch" niestety planuje napisać kolejne książki z serii Fot. face to face/Reporter/East News

Stephanie Meyer ("Zmierzch") planuje napisać kolejne części popularnej serii. Po sukcesie komercyjnym "Midnight Sun", autorka powróci do świata sagi o wampirach, wilkołakach i przede wszystkim wielkiej miłości.

Stephanie Meyer zapowiedziała jeszcze DWIE kolejne książki z cyklu Zmierzch. Dlaczego?

Dzięki sukcesowi "Midnight Sun", które opowiadało historię ze "Zmierzchu" z perspektywy Edwarda Cullena, Stephanie Meyer "poczuła krew" i postanowiła iść za ciosem. Jej nowa powieść sprzedała się w ilości ponad miliona egzemplarzy w pierwszym tygodniu (w samym USA) i autorka zapowiedziała, że ma w planach jeszcze dwie książki w serii. Na szczęście, na te jeszcze będziemy musieli poczekać.

Polecamy

Meyer wyjaśniła, że zamierza napisać jeszcze dwie książki ze świata "Zmierzchu", ale na razie wystarczy jej kreowanie nowej mitologii w kolejnych powieściach niezwiązanych z jej najpopularniejszą serią. Jak tłumaczy w rozmowie z Yahoo:

Są jeszcze dwie książki, które napiszę na potrzeby tego świata. Mam zarys fabuły i napisany rozdział pierwszej z nich, więc na razie to czeka na swoją kolej. Teraz nie chcę tego robić - mam ochotę na coś nowego. Dla mnie najważniejsze jest bycie kreatywną, dlatego zamierzam napisać coś o zupełnie nowym świecie, z własnymi zasadami i nową mitologią. Mitologia to coś, co mnie bardzo interesuje. 

Hemoglobina, halucynacja, dwutlenek węgla, taka sytuacja. Wygląda na to, że fani i (chyba przede wszystkim) fanki będą musiały poczekać na nową twórczość Meyer. Przynajmniej można odświeżyć sobie fabułę "Zmierzchu" z nowej perspektywy - właśnie czymś takim jest "Midnight Sun". Głównym bohaterem jest tym razem Edward Cullen, a nie Bella Swan i to właśnie jego odczucia, myśli i pragnienia możemy poznać w najnowszym dziele Meyer.

Polecamy

Autorka chciała na początku wydać książkę niedługo po premierze "Zmierzchu", ale manuskrypt wyciekł do internetu i powieść odłożono na wydawniczą półkę. Żeby nie było, że jesteśmy jakoś specjalnie krytycznie nastawieni do pani Meyer - "Midnight Sun" było sporym sukcesem sprzedażowym, a także spowodował, że wiele fanów i fanek komplementowało książkę za przedstawienie tych samych wydarzeń w nowym świetle.

Meyer wyjaśniała w oficjalnych oświadczeniach, że chciała zaskoczyć fanów oryginału:

Edward był pewny siebie i raczej odważny w "Zmierzchu", ale tak naprawdę zmagał się z wątpliwościami i poczuciem winy. Myślę, że czytelnicy będą zaskoczeni poziomem jego ciągłego strachu. Kiedy oryginalnie widzieliśmy Bellę pełną wątpliwości oraz niezdecydowaną, dla Edwarda jest bardzo spokojna i pewna siebie.

Polecamy

Czyli krótko mówiąc, po prostu obydwoje czuli się dokładnie tak samo, ale dobrze to ukrywali? Pewnie dlatego stworzyli tak dobry, kompletnie nietoksyczny i nie skrajnie patologiczny związek.

Wampir Edward, jak nietrudno się domyślić, widział inaczej również Jacoba, czyli przystojnego wilkołaka. O ile dla Belli to był... przystojny wilkołak, tak dla Edwarda to był nie tylko koleś, który próbował uwieść jego dziewczynę/obiekt westchnień, ale też śmiertelny wróg (bo wampiry chyba przez całe wieki ścierały się z wilkołakami). To oznacza, że książka "Midnight Sun" jest PRZEPEŁNIONA użalaniem się nad sobą. Być może nawet bardziej, niż oryginalny "Zmierzch" - tak przynajmniej rozumiemy przedpremierowe zapowiedzi Meyer:

Edward jest kompletnie przekonany, że ta historia nie skończy się dobrze. Naprawdę wierzy, że jest bohaterem tragedii i nie widzi światełka w tunelu. Jest lekko optymistycznie nastawiony do życia przez 3 rozdziały, a przez kolejne 27 wypełnia go strach i niepewność.

Polska wersja "Midnight Sun" nosi tytuł "Słońce w mroku" i została wydana 25 listopada 2020 roku. Jeśli chcecie więc poznać bohatera, który "jest lekko optymistycznie nastawiony do życia przez 3 rozdziały, a przez kolejne 27 wypełnia go strach i niepewność, to książkę Meyer możecie już zamawiać w lokalnych księgarniach. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.