Pogoda
06.04.2020 12:36

Tygrysy z "Króla tygrysów" zagrożone z powodu koronawirusa? Ich opiekunowie biją na alarm

Obecni opiekunowie tygrysów, które mogliśmy zobaczyć w popularnym dokumencie Netfliksa podnoszą, że ich podopieczni mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Wszystko z powodu koronawirusa.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

"Król tygrysów" to nowa, głośna produkcja platformy Netflix. 7-odcinkowy dokument opowiada o ekscentrycznym wielbicielu wielkich kotów. Jego historia wzbudziła olbrzymie zainteresowanie widzów. Nie obyło się też bez kontrowersji. Pracownicy Sanktuarium Dla Dzikich Zwierząt w Keenesburgu zwracają jednak uwagę na tytułowych bohaterów serialu. Ci, z powodu pandemii koronawirusa, mogą być w olbrzymich taraparach.

Tygrysy z "Króla tygrysów" zagrożone z powodu koronawirusa? Ich opiekunowie biją na alarm

39 tygrysów, które "wystąpiły" w dokumencie Netfliksa, przebywa obecnie w Sanktuarium Dla Dzikich Zwierząt w Keenesburgu, w stanie Kolorado. Placówka zajmuje się opieką nad setkami odratowanych zwierząt. Ich bezpieczeństwo może być jednak zagrożone.

Tygrys ma koronawirusa
Tygrys ma koronawirusa
Przeczytaj także Tygrysica z zoo ma koronawirusa. Zaraziła się od swojego opiekuna?

Sanktuarium, choć dba o swobodę swoich podopiecznych, jest po części atrakcją turystyczną. To właśnie wpływy ze sprzedaży wejściówek stanowią lwią część dochodów placówki. Ta niestety, z powodu pandemii koronawirusa, została z dniem 30 marca 2020 roku zamknięta do odwołania. Stało się tak na rozkaz władz stanu. Jak podnosi pracownica Sanktuarium, Becca Miceli, jeśli sytuacja się przeciągnie - w placówce zacznie brakować środków. Zwierzęta znajdujące się pod ich opieką potrzebować będę pomocy i przede wszystkim - nowych domów. 

Zobacz też: Powstanie jeszcze jeden odcinek kontrowersyjnego "Króla tygrysów"? Na to wygląda! 

Tagi: Newsy News Seriale Netflix Dokument koronawirus