Tygrysy z "Króla tygrysów" zagrożone z powodu koronawirusa? Ich opiekunowie biją na alarm

06.04.2020 12:36
Tygrysy z "Króla tygrysów" zagrożone z powodu koronawirusa? Ich opiekunowie biją na alarm Fot. materiały prasowe Netflix

Obecni opiekunowie tygrysów, które mogliśmy zobaczyć w popularnym dokumencie Netfliksa podnoszą, że ich podopieczni mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Wszystko z powodu koronawirusa.

"Król tygrysów" to nowa, głośna produkcja platformy Netflix. 7-odcinkowy dokument opowiada o ekscentrycznym wielbicielu wielkich kotów. Jego historia wzbudziła olbrzymie zainteresowanie widzów. Nie obyło się też bez kontrowersji. Pracownicy Sanktuarium Dla Dzikich Zwierząt w Keenesburgu zwracają jednak uwagę na tytułowych bohaterów serialu. Ci, z powodu pandemii koronawirusa, mogą być w olbrzymich taraparach.

Tygrysy z "Króla tygrysów" zagrożone z powodu koronawirusa? Ich opiekunowie biją na alarm

39 tygrysów, które "wystąpiły" w dokumencie Netfliksa, przebywa obecnie w Sanktuarium Dla Dzikich Zwierząt w Keenesburgu, w stanie Kolorado. Placówka zajmuje się opieką nad setkami odratowanych zwierząt. Ich bezpieczeństwo może być jednak zagrożone.

Przeczytaj także

Sanktuarium, choć dba o swobodę swoich podopiecznych, jest po części atrakcją turystyczną. To właśnie wpływy ze sprzedaży wejściówek stanowią lwią część dochodów placówki. Ta niestety, z powodu pandemii koronawirusa, została z dniem 30 marca 2020 roku zamknięta do odwołania. Stało się tak na rozkaz władz stanu. Jak podnosi pracownica Sanktuarium, Becca Miceli, jeśli sytuacja się przeciągnie - w placówce zacznie brakować środków. Zwierzęta znajdujące się pod ich opieką potrzebować będę pomocy i przede wszystkim - nowych domów. 

Zobacz też: Powstanie jeszcze jeden odcinek kontrowersyjnego "Króla tygrysów"? Na to wygląda! 

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.