Tymon Tymański do Morawieckiego: "Twoje faszystowskie państwo położyło na nas lachę"

05.11.2020 14:38
Tymon Tymański|undefined Fot. . PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

"Będziesz siedział" pisze w poście skierowanym do Mateusza Morawieckiego Tymon Tymański. Muzyk nie szczędzi przekleństw i inwektyw pod adresem premiera, który jego zdaniem jest odpowiedzialny za chaos panujący obecnie w Polsce.

Tymon Tymański ostro zareagował na nowe obostrzenia w związku z COVID-19, które premier Mateusz Morawiecki ogłosił 4 listopada 2020 podczas konferencji prasowej. Muzyk w swoim pełnym wzburzenia poście nazywa Morawieckiego "spryciarzem u reżimowej władzy", a jego administrację "faszystowskim państwem". Swój wpis konkluduje stwierdzeniem "będziesz siedział".

Przeczytaj także

Tymański do Morawieckiego: "będziesz siedział"

Lider zespołów Kury i Miłość przede wszystkim zwraca uwagę na trudną sytuację branży rozrywkowej i gastronomicznej w Polsce, którą nowe przepisy jeszcze pogorszyły. Restauracje i bary zamknięto z dnia na dzień już 24 października. Natomiast kina, teatry i galerie czeka ponowne zamknięcie już od 7 listopada. Tymon Tymański wyjawia, że on sam stracił przez to koncerty, a w podobnym lub gorszym położeniu znalazło się wiele innych osób, co zdaniem muzyka, kompletnie nie obchodzi obecnej władzy. Jak pisze w swoim poście:

Właśnie odwołałeś mi ostatni koncert w listopadzie - w teatrze. We wrześniu i październiku odwołałeś mi zresztą wszystko. (...) Pozamykaleś szkoły, w związku z czym teraz mogę zostać już tylko darmową niańką, której nikt nie zapłaci za siedzenie w domu z dziećmi - bo Twój system mnie nie dostrzega. Nie widzi i od początku nie widział tu miejsca dla wielu z nas... Albowiem Twoje faszystowskie państwo beztrosko położyło lachę na mnie i na kilkuset tysiącach artystów, ludziach rozrywki oraz gastronomii... 

Zobacz też: Szczepan Twardoch do rządzących: "Mam nadzieję, że spotka was za to, tępe skur****ny, godziwa odpłata"

Założyciel grupy Tymon & The Transistors nawiązuje także do protestu kobiet, pisząc o "milionach dziewczyn i matek", którym premier proponuje "grzeczny protest w sieci". Wypomina też Morawieckiemu jego słowa z lipca, kiedy namawiając osoby starsze do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich, zapewniał, że "wirus jest w odwrocie". Jak twierdzi artysta:

Najważniejsze, że Twoje pier****ne wybory się odbyły i jesteś dalej u reżimowej władzy razem z bandą nieudaczników, którzy właśnie topią nas wszystkich razem z okrętem, zwanym Polską. Oczywiście Wy macie szalupy i kapoki - my nie. (...) Pamiętaj - nie zapomnimy Ci tego, co mówiłeś o pandemii i jak przygotowałeś kraj na najgorsze... W szczególności dlatego, że zadbaleś tylko o swoich ludzi, swoją partię i swoją władzę. W demokratycznym kraju uczciwy premier podaje się do dymisji. Ty się nie poddasz, tylko będziesz dalej iść w zaparte. Tak czy owak, kiedyś będziesz siedział... 

Cały post Tymona Tymańskiego możecie przeczytać poniżej:

 

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia od 7 listopada

Podczas konferencji prasowej 4 listopada 2020 premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa, z których większość ma obowiązywać od najbliższej soboty, 7 listopada. Tego dnia ponownie zamknięte zostaną wszystkie placówki kultury oraz galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, z art. medycznymi, higienicznymi i budowlanymi oraz produktami dla zwierząt), a także sanatoria i hotele (poza podróżami służbowymi). Wprowadzono także ograniczenia liczby osób mogących przebywać w kościołach, a także biorących udział w zgromadzeniach publicznych. Natomiast od 9 listopada szkoły mają przejść na system nauki zdalnej dla klas 1-3.

Większość obostrzeń ma obowiązywać do 29 listopada z możliwością ich przedłużenia.

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.