Pogoda
08.11.2019 08:45

Tysiące telefonów wysyłało tajemnicze smsy bez wiedzy ich właścicieli. Czy to bunt maszyn?

Tysiące mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie wiedziało, co się dzieje. Ich znajomi otrzymywali różnego rodzaju wiadomości, które nie zostały wcale napisane przez rzekomych nadawców.

telefon
źródło: Shutterstock

W nocy z 7 na 8 listopada 2019 ludzie w całym internecie zastanawiali się, co się dzieje. Wyglądało na to, że jakiś internetowy żart przejął władze nad setkami telefonów i wysyłał wiadomości do ich znajomych, rodziny i randomowych ludzi będących na liście kontaktów. Co ciekawe, wiadomości nie były widoczne wśród wysłanych przez nadawcę treści, a jedynie pojawiały się u odbiorcy.

Tajemnicze smsy nawiedziły tysiące ludzi

W internecie pojawiło się sporo przykładów zszokowanych odbiorców wiadomości. Oczywiście nie trzeba było czekać długo na to, aby niektórzy uznali, że ich telefony są albo nawiedzone, albo maszyny w końcu zdecydowały się zbuntować.

SI
SI
Przeczytaj także Przetestujcie sztuczną inteligencję generującą tekst. Jeszcze niedawno była zbyt niebezpieczna, aby ją udostępnić

Ostatecznie odpowiedź na pytanie, co się dzieje, okazała się o wiele bardziej przyziemna. W rozmowie z Mashable przedstawiciel firmy Sprint wyjaśnił, że problem został rozwiązany i był obecny w większości sieci na terenie Stanów Zjednoczonych.

"

Wczoraj wieczorem nastąpiła aktualizacja części platform przesyłania wiadomości wielu operatorów w USA, w tym Sprint, co spowodowało, że niektórzy klienci otrzymali starsze wiadomości tekstowe na swoje urządzenia. "

Podobne odpowiedzi amerykańscy dziennikarze otrzymali od przedstawicieli US Cellular i T-Mobile.

Dla większości posiadaczy smartfonów nie same treści wiadomości musiały być szokujące ile fakt otrzymania smsa. Mało kto w dzisiejszych czasach korzysta z wiadomości tekstowych, gdy może wybierać między Messengerem, Signalem, a WhatsAppem.

Według dostawców usług komórkowych problem wysyłania tajemniczych wiadomości został zażegnany. Nie wiemy, na czym dokładnie polegała aktualizacja systemów amerykańskiej sieci. Nie jesteśmy więc w stanie przewidzieć czy podobna sytuacja może wydarzyć się w naszym kraju.

Zobacz także:  Netflix w WhatsAppie. Zwiastuny filmów i seriali w rozmowach

Tagi: Internet