Pogoda
19.03.2020 10:19

U gwiazdy "Domu z papieru" wykryto koronawirusa. W jakim jest stanie?

Hiszpańska aktorka Itziar Ituño znana z serialu "Dom z papieru" to kolejna ofiara koronawirusa. Gwiazda podzieliła się informacją o swoim zdrowi na Instagramie.

Dom z papieru
foto: materiały prasowe/Netflix

Hiszpania jest jednym z krajów Europy, który najbardziej odczuł skutki epidemii koronawirusa. Na własnej skórze przekonała się o tym aktorka z niezwykle popularnego serialu Netfliksa pod tytułem "Dom z papieru". Itziar Ituño została zdiagnozowana jako chora na COVID-19. Gwiazda podzieliła się tą informacją za pośrednictwem Instagrama.

"Dom z papieru" - Itziar Ituño ma koronawirusa

Aktorka zyskała światową rozpoznawalność dzięki roli inspektor Raquel Murillo od trzeciego sezonu "Domu z papieru" bardziej znanej jako Lizbona.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także 4. sezon "Domu z papieru" w pełnym zwiastunie. Co czeka ekipę Profesora?

W środę 18 marca 2020 roku Ituño zamieściła ina Instagramie swoje zdjęcie, które zostało opatrzone dość długim i szczegółowym opisem, dotyczącym jej stanu zdrowia.

"

Witajcie wszyscy! Od piątku po południu mam objawy koronawirusa (gorączka i suchy kaszel), a dziś otrzymałam potwierdzenie testu epidemiologicznego. To koronawirus. Mój przypadek jest łagodny i mam się dobrze, ale to bardzo zaraźliwa i bardzo niebezpieczna choroba dla osób słabszych. To nie są żadne brednie, bądźcie świadomi, nie podchodźcie do sprawy lekceważąco. Wiele osób nie żyje, wiele istnień jest zagrożonych i wciąż nie wiemy, jak daleko to zajdzie, więc nadszedł czas, by zaszczepić się odpowiedzialnością za wspólne dobro. To czas samotności i bezinteresowności! Zostańcie w domu i chrońcie innych. Obecnie jestem na 15-dniowej kwarantannie, a co dalej okaże się potem! Dbajcie o siebie! "

Jak widać, choroba nie wybiera i może dotknąć wszystkich. Ituño to nie pierwsza znana osoba zarażona koronawirusem. Podobnie jak inni aktorzy i muzycy, gwiazda postanowiła wykorzystać swoją popularność, by przeciwdziałać epidemii COVID-19 i zminimalizować ryzyko kolejnych zachorowań.

Kraina Lodu 2
Kraina Lodu 2
Przeczytaj także Gwiazda "Krainy lodu" kolejną ofiarą koronawirusa

Według danych organizacji WHO w samej Hiszpanii potwierdzono 11178 zachorowań na COVID-19, z czego z powodu koronawirusa zmarło 491 osób. To drugi europejski kraj po Włoszech, w którym zdiagnozowano najwięcej przypadków zarażonych pacjentów.

Penélope Cruz i Antonio Banderas
Penélope Cruz i Antonio Banderas
Przeczytaj także Koronawirus wstrzymał prace na planie kolejnego filmu. Tym razem chodzi o nową produkcję z Penélope Cruz i Antonio Banderasem

Zobacz też: Policja w Hiszpanii zatrzymała tyranozaura. Chciał uniknąć kwarantanny [WIDEO]

Tagi: Newsy Seriale Netflix Dom z papieru