Pogoda
05.04.2019 13:26

UBOAT – zrób karierę w Kriegsmarine w polskiej grze. Wczesny dostęp z prezentami w pudełku

Polski symulator niemieckiego okrętu podwodnego z II wojny światowej jest coraz bliższy do wypłynięcia na szerokie wody – już 30 kwietnia 2019 gra UBOAT będzie dostępna we wczesnym dostępie. I to w wersji pudełkowej, w której znajdzie się mnóstwo prezentów dla wilków podmorskich.

UBOAT
foto: materiały prasowe

Z grą UBOAT wiązane są naprawdę duże nadzieje – twórcy i dystrybutorzy przekonują, że takiego podejścia do tematyki okrętów podwodnych jeszcze nie było. Zadaniem gracza będzie bowiem nie tylko kierowanie okrętem i pięcie się po szczeblach kariery w Kriegsmarine, lecz także zajmowanie się załogą w ogóle i w szczególe.

"

UBOAT to symulator okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej, ale inny niż wszystkie, jakie do tej pory widzieliście. To gra typu sandbox z mechaniką zarządzania załogą, a jej głównym tematem jest życie niemieckich żołnierzy. W UBOAT kontrolujesz załogę, aby kontrolować okręt. Dbasz o zdrowie fizyczne i psychiczne marynarzy, bo jeśli są głodni, zmęczeni, a ich morale jest niskie, nie ma szans na wygranie jakiejkolwiek potyczki… "

Prace nad grą trwają już dobrych kilka lat – twórcy UBOAT stawiali sobie w tym czasie coraz bardziej ambitne cele, starając się, by mechanika była jak najbardziej wiarygodna i zgodna z prawami fizyki.

"

Elementy symulacyjne gry są bardzo realistyczne, jednak nigdzie nie odbywa się to kosztem jakości rozgrywki. Mimo rozbudowanej symulacji w UBOAT można grać jak w zwyczajną grę, natomiast tajniki zgłębiać z czasem, by stawać się coraz lepszym kapitanem dla swojej jednostki. Nawet takie elementy jak wpływ balastu w poszczególnych przedziałach na trym okrętu (innymi słowy jego przechylenie), czy krzywizna Ziemi są poprawnie odwzorowane w grze. "

Symulator Menela
Symulator Menela
Przeczytaj także Symulator Menela - nowa polska gra rusza na podbój światowych ulic

UBOAT – wczesny dostęp w wersji pudełkowej

Cenega zdradziła, co – oprócz samej gry – znajdzie się w pudełkowej edycji tytułu. Miłośnicy podmorskiej żeglugi poczują się zapewne zaintrygowani.

uboat_wczesne_pudelko_02

Pudełko z wczesnym dostępem do gry UBOAT zawierać będzie:

  • grę
  • drukowaną, stylizowaną książeczkę z sylwetkami okrętów
  • dwustronny plakat z przekrojem okrętu
  • mini dokument wideo – „Uboat – rys historyczny”
  • cyfrową ścieżkę dźwiękową

Zobacz także: >> Symulator pracy wciąga na całe dni robocze <<

Wczesny dostęp pozwala na granie w rozwojową wersję gry, dzielenie się z twórcami wrażeniami oraz wskazówkami. Po zakończeniu prac nabywcy tytuły otrzymają aktualizację do ostatecznej wersji UBOATA.

Co wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry