UFO nad Japonią? Teorie i możliwe wyjaśnienia zagadkowego obiektu

Romana Makówka
18.06.2020 16:14
Ufo w Japonii|undefined Fot. Kadr z wideo (YouTube)

Niecodzienne zjawisko na niebie nad Japonią poruszyło internautów, a lawina telefonów od zaniepokojonych mieszkańców zablokowała linie telefoniczne policji w japońskim mieście Sendai.

Cała Japonia żyje zdarzeniem z Sendai. W środę, 17 czerwca 2020, wysoko ponad głowami mieszkańców miasta w północno-wschodniej Japonii zawisł niezidentyfikowany biały obiekt latający o kulistym kształcie.

UFO nad Japonią?

O niecodziennym wydarzeniu poinformowała japońska agencja Kyodo. Natomiast Agencja Reuters w swojej relacji podała, że na nagraniach z Sendai widoczny jest kulisty, biały obiekt przypominający balon, a pod nim przedmiot w kształcie krzyża z obracającymi się śmigłami. Krzyż przypomina urządzenie pomiarowe.

Przeczytaj także

W sieci pojawiła się niezliczona ilość amatorskich nagrań, na których dokładanie widać ten niesamowity obiekt latający.

Urzędnicy z biura agencji meteorologicznej w Sendai w rozmowie z Agencją Reutera stwierdzili, że tajemniczy obiekt pojawił się o świcie i przez kilka godzin prawie nieruchomo wisiał na niebie, dopóki nie zasłoniły go chmury.

Teorie i możliwe wyjaśnienia

Japońska agencja meteorologiczna poinformowała, że domniemane UFO nie należy do niej. Sprawą zajęły się Ministerstwo Komunikacji i Transportu oraz Siły Samoobrony (japońska armia). Jak na razie nikt nie jest w stanie jednoznacznie określić pochodzenia tajemniczego obiektu. W sieci aż roi się od domysłów i teorii spiskowych.

Według nich, w sprawę mogą być zamieszane władze obcego mocarstwa, a nawet istoty pozaziemskie. Balon może mieć podobno związek z pandemią Covid 19 i gromadzić nielegalnie dane na temat mieszkańców tej części Japonii. Jedna z internetowych teorii głosi, że obiekt został wysłany przez władze Korei Północnej, która chciała zrzucać z niego propagandowe ulotki.

Jednak specjaliści twierdzą, że jest to zabłąkany balon meteorologiczny. Takie urządzenia cechują się identycznymi parametrami, co domniemane UFO znad Sendai. Mogą wznieść się na wysokość 1,5 km i mimo porywów wiatru zawisnąć w jednym miejscu na dłuższy czas.  

Zobacz również: Religia vs kosmici. Czy święte obrazy skrywają prawdę o UFO?

Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.