Pogoda
09.10.2019 15:44

Uber nareszcie wprowadza przewozy dla zwierząt. Kiedy Uber Pet trafi do Polski?

Możliwość przewozu zwierzaków oferuje już od jakiegoś czasu Bolt. Uber Pet jest na razie w fazie testów, ale możemy spodziewać się, że nowy tryb przejazdów trafi do naszego kraju już niedługo.

Uber nareszcie wprowadza przewozy dla zwierząt. Kiedy Uber Pet trafi do Polski?

Pierwsze przejazdy posiadaczy czworonogów w Uberze odbędą się 16 listopada 2019 roku. Na razie Uber Pet będzie dostępny jedynie w wybranych miastach Stanów Zjednoczonych.  Użytkownicy apki z Austin, Denver, Nashville, Minneapolis-St. Paul, Philadelphii, Phoenix i Tampa Bay będą pierwszymi, którzy w stu procentach legalnie będą mogli przewieźć swoich podopiecznych.

Uber Pet jeszcze w 2019 roku

Za korzystanie z Uber Pet firma będzie pobierała małą dopłatę, która będzie oczywiście widoczna na naszym rachunku. Dodatek będzie pobierany w momencie zamówienia samochodu i będzie stałą kwotą.

tesla
tesla
Przeczytaj także Wielkie zmiany w Bolt. Firma walczy ze smogiem i wprowadza elektryczne samochody

Uber Pet to opcja, na którą użytkownicy Ubera czekali od wielu lat. Dotąd możliwość przewiezienia psa albo kota zależała od dobrej woli kierowcy, który mógł oczywiście nie wyrazić zgody na przebywanie zwierzęcia w samochodzie. Użytkownicy otrzymają więc spokój umysłu i pewność, że taksówkarz Ubera nie skasuje przejazdu w momencie, gdy zobaczy kogoś z psem na smyczy. 

dims

Kierowcy Ubera będą mogli sami zdecydować czy chcą wozić zwierzęta, czy nie. Osoby niezainteresowane wożeniem psiaków i kotów nie będą widoczne dla aplikacji w momencie zamawiania przejazdu dla czworonogów.

Uber podkreśla, że Uber Pet nie ma wpływu na posiadaczy psa przewodnika. Tacy użytkownicy mogą nadal korzystać z usług apki bez konieczności korzystania z nowej opcji.

Przypomnijmy, że w Polsce od kilku tygodni konkurencyjny Bolt oferuje przejazdy "Bolt Pets". Firma nie pobiera jednak żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z tej opcji.

Zobacz także: Korzystasz z telefonu podczas jazdy autem? Sztuczna Inteligencja wlepi ci mandat

Tagi: Mobile