Uber pozwala zamawiać przejazdy z milczącymi kierowcami

Michał Tomaszkiewicz
15.05.2019 12:04
Uber pozwala zamawiać przejazdy z milczącymi kierowcami Fot. materiały prasowe

Nowa opcja preferencji dostępna podczas zamawiania przejazdu Uberem zmusza do zadania poważnego pytania – dlaczego nikt nie wymyślił tego wcześniej? 

Uber traktowany jest przez taksówkarzy jako śmiertelny wróg – i nie bez racji, jako że usługa zamawiania przewozu osób poprzez aplikację pokazała, że jeździć po mieście można taniej i szybciej, niż korzystając z tradycyjnych przewoźników.

Odbiera to klientów taksówkom tak skutecznie, że aż doszło do oficjalnego protestu, w których zarzucano Uberowi między innymi uchylanie się od płacenia podatków w Polsce, a jeżdżącym z aplikacją kierowcom brak odpowiednich uprawnień i licencji.

Uber nie zniknął w polskich ulic, a korporacja dalej robi swoje – właśnie zaprezentowano nowe opcje w aplikacji dla korzystających z Uber Black. Z góry można zaznaczyć, czy ma się ochotę na rozmowę, czy też przejazd ma się odbywać w kojącym milczeniu.

Przeczytaj także

Uber wprowadza opcję trybu cichego przejazdu

Możliwość ustawiania oczekiwanych parametrów przejazdu pokazała się w nowej wersji aplikacji Uber. Klienci Uber Black mogą teraz dzielić się podczas zamawiania kursu swoimi oczekiwaniami dotyczącymi zachowania kierowcy oraz warunków panujących w samochodzie.

Aplikacja pozwala bowiem wskazać, jaka temperatura w aucie będzie nam odpowiadać, zażyczyć sobie pomocy z załadowaniem bagażu oraz oznajmić, czy mamy ochotę na pogawędkę w trakcie jazdy, czy też oczekujemy kursu z kierowcą zachowującym milczenie.

Zobacz także: >> Protest taksówkarzy w Warszawie. „Nie zastępujcie aplikacją rodziny, przyjaciół i taksometru z kasą” <<

Uber Black to luksusowa wersja usługi przewozowej – korporacja oznajmiła, że stara się zapewnić jednakowy poziom usługi świadczony przez poszczególnych kierowców. Wymaga od nich posiadania zbliżonych modeli aut, zwracając nawet uwagę na poziom wyposażenia oraz wykończenie wnętrza.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.