Pogoda
09.08.2019 10:38

Uber w 3 miesiące stracił miliardy dolarów

Od początku tego roku Uber jest obecny na giełdzie, więc jego raporty finansowe są ogólnodostępne. I okazuje się, że nie wszystkie są pisane kolorowymi kredkami.

Uber
źródło: Shutterstock

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Uber zaliczył 5,2 miliarda dolarów straty. Jego największy przeciwnik, nieobecny w Polsce Lyft, marne 644 miliony.

Po amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych oraz wynagrodzenia dla pracowników po wejściu na giełdę strata Ubera wyniesie jednak marne 1,3 miliarda. Co, jak się okazuje, jest całkowicie normalne.

latający samochód
latający samochód
Przeczytaj także W Japonii powstał pierwszy latający samochód - zobaczcie go w akcji!

Analitycy Wall Street wyjaśniają, że tego typu wynik finansowy to nic złego. Każda nowa firma zalicza straty tuż po wejściu na giełdę. Dlatego mimo miliardowych strat, które dla normalnego człowieka wydają się gigantyczne, akcje firmy poszły wczoraj do góry. Akcjonariusze nie przejmują się zaistniałą sytuacją i zapewne nie mogą doczekać się przyszłych milionów, które zarobią na swojej inwestycji.

Uber stracił, ale doszedł do 100 milionów użytkowników

To, co nastraja pozytywnie szefów firmy to fakt, że ich dochód wzrósł o 14 procent w stosunku do zeszłego roku. Oznacza to, że Uber zarobił 3,1 miliarda dolarów w tym kwartale. Zarobek Lyfta wzrósł w tym samym czasie o 72 procent do 867 milionów dolarów. Obecność Lyfta jest jednak dużo mniejsza od Ubera, który zdążył podbić niemalże cały świat. I zirytować wiele państw, które walczą o jego delegalizację.

Zobacz także:  Nowa funkcja bezpieczeństwa dla pasażerów Ubera

Tagi: Duperele