Uber wprowadzi szkolenia dla kierowców. Wśród nich kurs polskiego

Marcin Czajkowski
25.04.2019 12:15
Uber wprowadzi szkolenia dla kierowców. Wśród nich kurs polskiego Fot. flickr.com/CC0

Uber zapowiada rozprawienie się z kierowcami nieznającymi prawa i języka polskiego. Od teraz, będzie ich za darmo dokształcał.

Pod koniec kwietnia Uber wprowadził Kodeks Postępowania Partnerów, czyli dokument regulujący współpracę między firmą a jej partnerami flotowymi w jasny i przejrzysty sposób. Kodeks Postępowania Partnerów obliguje wszystkich partnerów Ubera, zarówno tych korzystających z aplikacji Uber, jak i Uber Eats, do przestrzegania przepisów polskiego prawa, a także wszystkich innych wyróżników marki. W przypadku nierespektowania przez danego partnera ustalonych zasad, może on zostać usunięty z platformy.

Przeczytaj także

Nowe zasady dla kierowców Ubera

Takie sytuacje, jak ostatnie morderstwo studentki przez mężczyznę, podszywającego się pod kierowcę Ubera, sprawiają, że firma wprowadza coraz więcej zmian i ulepszeń w działaniu aplikacji.

Rozumiemy, że naszym pierwszym zadaniem jest odzyskanie zaufania regulatorów, kierowców, konsumentów i opinii publicznej

- mówi Ilona Grzywińska-Lartigue, Dyrektor Komunikacji w Europie Środkowo-Wschodniej w firmie Uber. Wprowadzone też mają być pierwsze zmiany, o które poprosili kierowcy - system szkoleń edukacyjnych. Bezpłatne kursy wystartują już w maju i pozwolą zdobyć kurierom i kierowcom dodatkową wiedzę z zakresu języka polskiego, form zatrudnienia oraz odprowadzania podatków w Polsce, a także z dziedziny bezpieczeństwa, w tym udzielania pierwszej pomocy. Kursy będą oferowane w pierwszej kolejności kierowcom i kurierom, którzy potrzebują ich najbardziej. Wśród nich można m.in. wymienić tych, którzy korzystają z platform Ubera lub Uber Eats najkrócej, mają problemy z komunikacją czy niższe oceny w aplikacji. Szkolenia będą prowadzone na platformach, takich jak Taxcare, e-polish.eu i Busuu.com.

Przeczytaj także

Kodeks Postępowania dla partnerów Ubera

Kolejne zmiany dotyczyć będą partnerów, współpracujących z Uberem. Dla nich zostanie wprowadzony specjalny Kodeks Postępowania, a obowiązek jego przestrzegania spoczywać będzie na każdym partnerze flotowym. Jak komentuje Grzywińska-Lartigue.:

Jako dostawca jednej z najpopularniejszych aplikacji do mobilności miejskiej w Polsce rozumiemy, że bycie partnerem dla miast wiąże się z wielką odpowiedzialnością. A ta zaczyna się od kierowców i kurierów korzystających z aplikacji Uber. Chcemy mieć pewność, że kierowcy, którzy zdecydowali się na współpracę z Uberem poprzez partnerów, na każdym kroku czują wsparcie z naszej strony oraz dysponują zarówno wiedzą, jak i narzędziami, dzięki którym będą mogli tę współpracę ocenić. Jednocześnie chcemy, aby taką samą odpowiedzialność za zgodność z polskim prawem podatkowym i prawem pracy odczuwały firmy partnerskie. Dlatego wysyłamy do nich silny i czytelny sygnał, że będziemy traktować sprawy potencjalnego nieprzestrzegania Kodeksu Postępowania niezwykle poważnie

W oparciu o Kodeks Postępowania Partnerów Uber opracował także zestaw wewnętrznych wytycznych dla swoich pracowników w centrum obsługi klienta. Będą oni z nich korzystać w celu wspierania kierowców w ich relacjach z partnerami flotowymi, czuwając w ten sposób nad respektowaniem zapisów zawartych w Kodeksie.

Przeczytaj także

Część z wprowadzonych zmian jest odpowiedzią Ubera na ostatni strajk taksówkarzy. Jednym z postulatów grupy zawodowej był wymóg posiadania licencji na przewóz osób lub licencji taxi dla kierowców korzystających z Ubera, czy Bolta. Taki, został przez Ubera wprowadzony, mimo, że w polskim prawie nic się nie zmieniło.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.