Uber zawiesił 240 kont użytkowników podejrzewanych o kontakt z koronawirusem

03.02.2020 11:36
Uber zawiesił 240 kont użytkowników podejrzewanych o kontakt z koronawirusem Fot. Shutterstock

Dwóch kierowców Ubera przewoziło osobę, u której oficjalnie podejrzewa się infekcję koronawirusem 2019-nCov. Zawieszono zarówno ich, jak i wszystkich pasażerów, których przewozili.

Koronawirus 2019-nCov postrzegany jest na świecie jako poważne zagrożenie. W sieci można znaleźć dużo informacji na temat choroby, z których spora część to niestety fake newsy.

Do walki z dezinformacją przystąpił między innymi malezyjski rząd. Dokonano już pierwszych aresztowań za publikowanie fake newsów, za co grozi nawet rok więzienia, a tamtejsze Ministerstwo Zdrowia wydło oficjalne oświadczenie w sprawie łączenia infekcji koronawirusem z apokalipsą zombie.

Przeczytaj także

W Meksyku Uber stwierdził, że bezpieczeństwa nigdy za wiele. Gdy korporacja dowiedziała się, że z usług dwóch kierowców korzystała osoba podejrzewana o zarażanie koronawirusem, zawiesił konta 240 użytkowników i zalecił im zgłoszenie się do lekarza.

Uber zawiesił konta osobom mogącym mieć kontakt z koronawirusem 2019-nCov

Informacje o podejrzeniu infekcji u jednego z pasażerów Ubera pochodzi bezpośrednio od meksykańskich władz. Przewoźnik zareagował błyskawicznie, sprawdzając którzy kierowcy mieli z nim kontakt i zawieszając ich konta.

Uber na tym nie skończył: zawiesił także wszystkich 240 pasażerów, którzy podróżowali z dwójką zbanowanych i zalecił im kontakt z lekarzem.

Dla bezpieczeństwa waszego i wszystkich innych, wasze konta nie będą mogły służyć do zamawiania przejazdów.

Z danych WHO z 2 lutego 2020 wynika, że na całym świecie odnotowano 14,5 tys. infekcji koronawirusem 2019-nCov. Choroba dotarła do 23 krajów i doprowadziła do śmierci 304 osób.

Zobacz także: Przesyłki z AliExpress: Czy paczki z Chin mogą zawierać śmiertelnego koronawirusa?  

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.