Pogoda
01.06.2018 13:47

Ubisoft oficjalnie zapowiedział grę „Assassin's Creed: Odyssey”

Akcja nowej produkcji o asasynach ma się rozgrywać w czasach starożytnej Grecji. Ubisoft pokaże grę podczas nadchodzących targów Electronic Entertainment Expo. 

Assassin's Creed Odyssey
foto: kadr z wideo

Nazwa „Odyseja” nie jest przypadkowa - produkcja przeniesie graczy właśnie do czasów starożytnych Greków i rozkwitu ich kultury. Ubisoft zapowiedział produkcję 1 czerwca 2018 roku, na kilkanaście dni przed nachodzącymi targami E3, które odbędą się w dniach 12-15 czerwca 2018 roku w Los Angeles. 

O grze „Assassin's Creed: Odyssey” poinformowano na oficjalnym Twitterze Ubisoftu. Krótki zwiastun przedstawia logo produkcji, a także krótką scenkę rodzajową, która przypomina nieco film „300” Zacka Snydera - jeden z wojowników kopie swojego przeciwnika, który spada z urwiska w przepaść. 

Nadchodzi nowy „Assassin's Creed”

Post zawiera krótką wiadomość od producentów gry, a mianowicie „widzimy się na E3”. Logo „Assassin's Creed: Odyssey” oprócz znanej wszystkim czcionki zawiera w sobie jeszcze spartański hełm, który zastąpił charakterystyczny symbol asasynów. Czyżby miało to oznaczać, że w nadchodzącej grze będziemy wcielali się w Spartiatę, który dopiero po pewnym czasie dołączy do bractwa? A może gra pominie wątek odwiecznej wojny asasynów i templariuszy i opowie historię mało związaną z resztą gier? 

Niestety, na tę chwilę nie mamy więcej oficjalnych informacji. Szczegóły „Assassin's Creed: Odyssey” poznamy najwcześniej w poniedziałek 11 czerwca, bo wtedy odbędzie się konferencja prasowa Ubisoftu przed E3. Są duże szanse, że twórcy pokażą wersję demonstracyjną produkcji właśnie podczas samych targów.

Po sukcesie komercyjnym i artystycznym poprzedniej gry z serii, „Assassin's Creed: Origins”, oczekiwania są duże. Myślicie, że Ubisoftowi uda się je spełnić? 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Assassin's Creed