Pogoda
28.08.2020 13:04

Lubuskie. Uciekał przed policją - nie miał prawa jazdy, był pijany i pod wpływem narkotyków

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich (Lubuskie) zatrzymali w czwartek po pościgu 29-latka - okazało się, że nie ma prawa jazdy, jest pijany, a także pod wpływem narkotyków.

Lubuskie. Uciekał przed policją - nie miał prawa jazdy, był pijany i pod wpływem narkotyków
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Jak podał w piątek 28 sierpnia Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich (cytowany przez PAP), mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, był nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków. 

Pijany, pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy - kierowca zatrzymany przez policję

Jak tłumaczy Bartos:

"

29-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz jazdy pod działaniem narkotyków i alkoholu. Grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. "

Trzyletnie dziecko dryfowało po morzu na dmuchanym jednorożcu
Trzyletnie dziecko dryfowało po morzu na dmuchanym jednorożcu
Przeczytaj także Trzyletnie dziecko dryfowało po morzu na dmuchanym jednorożcu

Według relacji Polskiej Agencji Prasowej, do pościgu doszło w czwartek (27 sierpnia br.) rano. W Strzelcach Krajeńskich patrol drogówki próbował zatrzymać do kontroli kierowcę forda, który przekroczył dozwoloną prędkość. Ten jednak postanowił zignorować sygnały i rzucił się do ucieczki w kierunku Zwierzyna.

Jak relacjonuje Bartos:

"

Sytuacja była bardzo poważna, bo nieodpowiedzialny mężczyzna stwarzał duże zagrożenie. Profesjonalnie przeprowadzona interwencja policjantów doprowadziła do jego zatrzymania po kilku kilometrach. "

Mężczyzna został obezwładniony i doprowadzony do strzeleckiej komendy, a jego auto trafiło na policyjny parking. Jak wspomniano, za kierowanie bez prawa jazdy, będąc pijanym i pod wpływem narkotyków mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

rozmontowane progi zwalniające
rozmontowane progi zwalniające
Przeczytaj także Ukradli z ulicy progi zwalniające. Przeszkadzały im w jeździe
Tagi: Newsy