Pogoda
08.11.2019 10:26

Udzieliła wywiadu o bezpiecznej jeździe na hulajnodze elektrycznej. Gdy tylko skończyła, potrącił ją samochód [WIDEO]

Jeżdżący hulajnogą elektryczną muszą wykazywać się nieustanną czujnością, przestrzegać przepisów i nosić kask. Mówiła o tym kobieta, która na Majorce udzielała wywiadu na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z hulajnogi elektrycznej. Kamera pokazała, jak odjeżdża i zostaje potrącona przez samochód.

kobieta udzielająca wywiadu
foto: kadr z wideo YouTube/FunniestFails

Hulajnogi elektryczne mają zarówno swoich zwolenników, którzy cenią szybkie przemieszczanie się po mieście, oraz przeciwników, których mierzi przepychanie się pojazdów pomiędzy przechodniami oraz pozostawianie ich bez ładu i składu na chodnikach.

Popularność hulajnóg elektrycznych sprawia, że do szpitali trafia coraz więcej ofiar wypadków z ich udziałem. Nieostrożną jazdą wykazują się nie tylko młodzi ludzie: w Katowicach pod tramwaj wjechał 77-latek.

tramwaj w Katowicach
tramwaj w Katowicach
Przeczytaj także 77-latek na hulajnodze elektrycznej wpadł w Katowicach pod tramwaj. Jest w stanie krytycznym

Nad bezpieczeństwem korzystania z hulajnóg elektrycznych pochyliła się hiszpańska telewizja, która zrobiła sondę uliczną dotyczącą zasad odpowiedzialnej jazdy na jednośladzie. Kobieta, która udzieliła wypowiedzi, bezpośrednio po niej wsiadła na hulajnogę i wjechała na przejście, gdzie potrącił ją samochód.

Kobieta opowiadająca o bezpiecznej jeździe na hulajnodze elektrycznej potrącona po udzieleniu wypowiedzi

Właścicielka hulajnogi tłumaczyła, że pojazdy transportu osobistego powinny jeździć po ścieżkach rowerowych, a zakładanie kasku nie powinno być obowiązkowe. Po skończonej wypowiedz ruszyła na pobliskie przejście dla pieszych.

Oprowadzającą ją kamera zarejestrowała, jak po kilku sekunda zostaje potrącona przez samochód.

Analiza nagrania wskazuje, że kobieta wjechała na przejście, gdy samochody miały czerwone światło. Wina leży więc najprawdopodobniej po stronie kierowcy, który nie upewnił się, czy może bezpiecznie ruszyć.

Zobacz także: Gigantyczny mandat za jazdę hulajnogą elektryczną. Efekt wprowadzenia nowych przepisów 

Czyja to była wina?

Tagi: Gadżety