Ujawniono, którzy polscy YouTuberzy cieszą się największym zaufaniem internautów

Aleksandra Degórska
09.10.2017 15:18
Ujawniono, którzy polscy YouTuberzy cieszą się największym zaufaniem internautów Fot. Justyna Kierzkowska / Antyradio.pl

Zastanawialiście się, którzy YouTuberzy są najpopularniejsi? Mamy odpowiedź na to pytanie.

O potencjale marek YouTuberów stanowi ich bliskość w stosunku do odbiorców. Historia Bez Cenzury, AdBuster, Mówiąc Inaczej, Abstrachuje i Red Lipstick Monster to najbardziej lubiani YouTuberzy.

Znani twórcy YouTube w rankingu bliskości osiągają wyniki lepsze niż większość popularnych gwiazd telewizyjnych. Wynika to z pozytywnego wizerunku YouTuberów. Są oni lubiani, ponieważ kojarzą się przede wszystkim ze szczerością i autentycznością, a także profesjonalizmem, w znacznie większym stopniu niż gwiazdy telewizyjne.

YouTube zlecił Kantar Millward Brown pierwsze w Polsce badanie dotyczące tzw. siły marek osobistych YouTuberów. W badaniu dokładnie przyjrzano się wizerunkowi 20 osób - zarówno YouTuberów, jak i celebrytów znanych z telewizji.

Twórcy YouTube cechują się bardzo dużą bliskością emocjonalną wśród odbiorców. Najbardziej lubiani YouTuberzy to Historia Bez Cenzury, AdBuster i Mówiąc Inaczej, którzy zajmują odpowiednio 4., 5. i 7. miejsce w rankingu. Łącznie w pierwszej dziesiątce rankingu sympatii znalazło się aż 6 YouTuberów.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Rozpoznawalność twórców znanych z YouTube nie jest jeszcze tak wysoka jak dla najpopularniejszych celebrytów telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalni YouTuberzy to SA Wardega, Abstrachuje TV i Matura to Bzdura, którzy zajęli odpowiednio 9., 10. i 11. miejsce w rankingu rozpoznawalności.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Zobaczcie krótką relację z konferencji dotyczącej rankingu:

Odbiorcy odpowiedzieli również na inne pytania, jak chociażby z kim chcieliby pójść na piwo. Okazało się, że na pierwszym miejscu pojawił się Abelard Giza, na kolejnej pozycji pojawił się Abstrachuje TV.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Komu zwierzylibyście się z problemów? Najczęściej zwracalibyśmy się do... Joanny Krupy, tuż za nią na drugiej pozycji pojawił się kanał Matura to bzdura.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Od kogo nie balibyście się kupić używany samochód? Na podium pojawili się AdBuster, Radek Kotarski i Filip Chajzer. Zobaczcie wyniki:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.