Pogoda
09.10.2017 15:18

Ujawniono, którzy polscy YouTuberzy cieszą się największym zaufaniem internautów

Zastanawialiście się, którzy YouTuberzy są najpopularniejsi? Mamy odpowiedź na to pytanie.

Ujawniono, którzy polscy YouTuberzy cieszą się największym zaufaniem internautów
foto: Justyna Kierzkowska / Antyradio.pl

O potencjale marek YouTuberów stanowi ich bliskość w stosunku do odbiorców. Historia Bez Cenzury, AdBuster, Mówiąc Inaczej, Abstrachuje i Red Lipstick Monster to najbardziej lubiani YouTuberzy.

Znani twórcy YouTube w rankingu bliskości osiągają wyniki lepsze niż większość popularnych gwiazd telewizyjnych. Wynika to z pozytywnego wizerunku YouTuberów. Są oni lubiani, ponieważ kojarzą się przede wszystkim ze szczerością i autentycznością, a także profesjonalizmem, w znacznie większym stopniu niż gwiazdy telewizyjne.

YouTube zlecił Kantar Millward Brown pierwsze w Polsce badanie dotyczące tzw. siły marek osobistych YouTuberów. W badaniu dokładnie przyjrzano się wizerunkowi 20 osób - zarówno YouTuberów, jak i celebrytów znanych z telewizji.

Twórcy YouTube cechują się bardzo dużą bliskością emocjonalną wśród odbiorców. Najbardziej lubiani YouTuberzy to Historia Bez Cenzury, AdBuster i Mówiąc Inaczej, którzy zajmują odpowiednio 4., 5. i 7. miejsce w rankingu. Łącznie w pierwszej dziesiątce rankingu sympatii znalazło się aż 6 YouTuberów.

foto: materiały prasowe

Rozpoznawalność twórców znanych z YouTube nie jest jeszcze tak wysoka jak dla najpopularniejszych celebrytów telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalni YouTuberzy to SA Wardega, Abstrachuje TV i Matura to Bzdura, którzy zajęli odpowiednio 9., 10. i 11. miejsce w rankingu rozpoznawalności.

foto: materiały prasowe

Zobaczcie krótką relację z konferencji dotyczącej rankingu:

Odbiorcy odpowiedzieli również na inne pytania, jak chociażby z kim chcieliby pójść na piwo. Okazało się, że na pierwszym miejscu pojawił się Abelard Giza, na kolejnej pozycji pojawił się Abstrachuje TV.

foto: materiały prasowe

Komu zwierzylibyście się z problemów? Najczęściej zwracalibyśmy się do... Joanny Krupy, tuż za nią na drugiej pozycji pojawił się kanał Matura to bzdura.

foto: materiały prasowe

Od kogo nie balibyście się kupić używany samochód? Na podium pojawili się AdBuster, Radek Kotarski i Filip Chajzer. Zobaczcie wyniki:

foto: materiały prasowe

Który YouTuber cieszy się twoim zaufaniem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Technologia Internet