Pogoda
04.06.2020 14:48

Ukradł 100 puszek piwa. Policjanci złapali go błyskawicznie, ale zdążył już większość wypić

33-latek z województwa opolskiego ukradł z dyskontu 100 puszek piwa. Próbował wypić cały swój łup, zanim złapie go policja. Niemal się udało.

Piwo
foto: Policja Olesno/materiały prasowe

Jeden z mieszkańców Olesna w województwie opolskim postanowił zrobić sobie nietypowy prezent na Dzień Dziecka. 1 czerwca policjanci z wspomnianego miasta dostali informację o włamaniu do jednego z tamtejszych spożywczych dyskontów. Jak poinformował funkcjonariuszy zgłaszający przestępstwo, z magazynu zniknęło ponad 100 puszek piwa. Alkohol był warty przeszło 300 złotych.

Opolskie: Ukradł 100 puszek piwa i prawie wszystkie wypił

Znalezienie sprawcy okazało się dość łatwym zadaniem dla kryminalnych. Policjanci szybko wytypowali złodzieja, dotarli do miejsca, w którym przebywał i zaledwie kilka godzin później już go zatrzymali. Okazało się, że 33-latek zastany we własnym mieszkaniu był kompletnie pijany. Jak informuje KPP Olesno, miał w organizmie niemal 4 promile alkoholu.

młoda para w łóżku
młoda para w łóżku
Przeczytaj także Seks z osobą z którą się nie mieszka, stał się właśnie przestępstwem. Nowe ograniczenia z powodu COVID-19

Mężczyzna usiłował wypić swój łup, którym prawdopodobniej poczęstował także znajomych. Policjanci zabezpieczyli na miejscu jedynie 20 puszek piwa, które mogą pochodzić z kradzieży. Reszta została już spożyta.

KPP Olesno

Pijany 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Kiedy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za występek grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Warszawa. Na pomniku Kościuszki umieszczono napis "Black Lives Matter". Zainspirowali się Amerykanami?
Warszawa. Na pomniku Kościuszki umieszczono napis "Black Lives Matter". Zainspirowali się Amerykanami?
Przeczytaj także Warszawa. Na pomniku Kościuszki umieszczono napis "Black Lives Matter". Zainspirowali się Amerykanami?