Ukradli puszki WOŚP z Żabki. Policja szuka sprawców [WIDEO]

28.01.2021 12:52
Puszka WOŚP w Żabce Fot. Karol Makurat/REPORTER

Do dwóch kradzieży puszek WOŚP doszło ostatnio w sieci Żabka w województwie łódzkim. Sprawców uchwycił sklepowy monitoring. 

Już 31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki jest zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Ze względu na pandemię koronawirusa finałowe koncerty przeniosą się do studia WOŚP, a transmisję z imprezy będzie można obejrzeć za pośrednictwem internetu i anteny TVN.

Łódzkie: Ukradli puszki  WOŚP z Żabki. Trwają poszukiwania złodziei

Niestety kolejna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także okazja dla złodziei. Co roku zdarzają się pojedyncze przypadki napaści na wolontariuszy. W tym roku spora liczba wośpowych puszek została założona w internecie w formie eskarbonki. Jednak fizyczne zbiórki także istnieją, część z tradycyjnych puszek trafiła do sklepów Lidl i Żabka.

Polecamy

To właśnie z Żabek w województwie łódzkim zniknęły puszki WOŚP.

Do pierwszej kradzieży doszło w poniedziałek 25 stycznia w godzinach wieczornych. Niezidentyfikowany mężczyzna w niebieskiej kurtce z kapturem wszedł do Żabki przy ulicy Sienkiewicza w Skierniewicach.

Jak podaje eglos.pl, złodziej sięgnął za szybę ustawioną przy kasie, za którą stała puszka, zabrał ją i uciekł. Zdarzenie uchwyciły kamery monitoringu, a nagranie z kradzieży krąży po sieci. Udostępniający nagranie z całej Polski starają się pomóc w znalezieniu sprawcy.

Jednak to nie koniec problemów z puszkami w Skierniewicach. Dzień po opisanych wydarzeniach w Żabce przy ulicy Łuczyńskiego doszło do takiej samej sytuacji.

Skierniewicka policja szuka sprawców lub sprawcy obu kradzieży.

Polecamy
Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.