Ukradziono rzeźbę Marilyn Monoroe. Policja z Los Angeles wszczęła dochodzenie

19.06.2019 10:32
Marilyn Monroe|undefined Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Ze słynnej altany Ladies of Hollywood w Los Angeles skradziono posąg, upamiętniający Marilyn Monroe. Policja bada sprawę tajemniczej kradzieży.

Na rogu Hollywood Boulevard i La Brea Avenue w Los Angeles tuż przy Walk of Fame, stoi jedna z atrakcji turystycznych, skierowanych do wszystkich fanów kina. Mowa o altanie zwanej Ladies of Hollywood. Jest to metalowa konstrukcja postawiona na głowach czterech posągów, przedstawiających gwiazdy fabryki snów. Na samym szczycie znajdowała się rzeźba przedstawiająca Marilyn Monroe. Gwiazda została ukazana w swojej słynnej pozie ze "Słomianego wdowca", kiedy poły sukni rozwiewa jej podmuch ze studzienki kanalizacyjnej. Ktoś wspiął się na altanę i ukradł statuetkę.

Altana Ladies of Hollywood - skradziono rzeźbę Marilyn Monroe

Jak donosi portal Dealine, do zuchwałej kradzieży doszło w niedzielę 16 czerwca 2019 roku. Posrebrzaną altanę ozdobioną podobiznami Mae West, Anny Mae Wong, Dolores Del Rio i Dorothy Dandridge, zwieńczała mała brązowa figura słynnej aktorki. Obecnie wierzchołek jest pusty.

EN_01381475_2137 Fot. foto: ROBYN BECK/AFP/East News

Według ustaleń policji złodziej odpiłował figurkę, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Radny Mitch O’Farrell skomentował sprawę w rozmowie z NBC4.

Nazywam tę sprawę wielkim skokiem na Marilyn Monroe 2019. Mamy świadka, który widział, jak ktoś wspina się na konstrukcję i odpiłowuje z jej szczytu statuetkę, która przedstawiała Marilyn Monroe.

 Śledczy pobierają obecnie dowody z miejsca zbrodni. Poszukują odcisków palców złodzieja, co może być trudne, bo miejsce jest odwiedzane przez tysiące turystów z całego świata. Policja jednak nie poddaje się i szuka tropów, prowadzących do przestępcy.

Przeczytaj także

Altana Ladies of Hollywood powstała w 1994 roku jako symbol przedstawicielek różnych kultur, które miały wpływ na zmianę amerykańskiego przemysłu filmowego. Czy statuetka przedstawiająca ikonę Hollywood się odnajdzie? Miejmy nadzieję, że funkcjonariusze policji z Los Angeles ujmą sprawcę tego czynu.

Zobacz też: Wybrano aktorkę, która zagra Marilyn Monroe w filmowej biografii gwiazdy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.