Pogoda
19.06.2019 10:32

Ukradziono rzeźbę Marilyn Monoroe. Policja z Los Angeles wszczęła dochodzenie

Ze słynnej altany Ladies of Hollywood w Los Angeles skradziono posąg, upamiętniający Marilyn Monroe. Policja bada sprawę tajemniczej kradzieży.

Marilyn Monroe
foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Na rogu Hollywood Boulevard i La Brea Avenue w Los Angeles tuż przy Walk of Fame, stoi jedna z atrakcji turystycznych, skierowanych do wszystkich fanów kina. Mowa o altanie zwanej Ladies of Hollywood. Jest to metalowa konstrukcja postawiona na głowach czterech posągów, przedstawiających gwiazdy fabryki snów. Na samym szczycie znajdowała się rzeźba przedstawiająca Marilyn Monroe. Gwiazda została ukazana w swojej słynnej pozie ze "Słomianego wdowca", kiedy poły sukni rozwiewa jej podmuch ze studzienki kanalizacyjnej. Ktoś wspiął się na altanę i ukradł statuetkę.

Altana Ladies of Hollywood - skradziono rzeźbę Marilyn Monroe

Jak donosi portal Dealine, do zuchwałej kradzieży doszło w niedzielę 16 czerwca 2019 roku. Posrebrzaną altanę ozdobioną podobiznami Mae West, Anny Mae Wong, Dolores Del Rio i Dorothy Dandridge, zwieńczała mała brązowa figura słynnej aktorki. Obecnie wierzchołek jest pusty.

EN_01381475_2137

Według ustaleń policji złodziej odpiłował figurkę, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Radny Mitch O’Farrell skomentował sprawę w rozmowie z NBC4.

"

Nazywam tę sprawę wielkim skokiem na Marilyn Monroe 2019. Mamy świadka, który widział, jak ktoś wspina się na konstrukcję i odpiłowuje z jej szczytu statuetkę, która przedstawiała Marilyn Monroe. "

 Śledczy pobierają obecnie dowody z miejsca zbrodni. Poszukują odcisków palców złodzieja, co może być trudne, bo miejsce jest odwiedzane przez tysiące turystów z całego świata. Policja jednak nie poddaje się i szuka tropów, prowadzących do przestępcy.

Avengers vol. 1 #1
Avengers vol. 1 #1
Przeczytaj także Ukradziono kolekcję komiksów wartą 42 tysiące dolarów. Wśród łupów było oryginalne wydanie 1. numeru "Avengers"

Altana Ladies of Hollywood powstała w 1994 roku jako symbol przedstawicielek różnych kultur, które miały wpływ na zmianę amerykańskiego przemysłu filmowego. Czy statuetka przedstawiająca ikonę Hollywood się odnajdzie? Miejmy nadzieję, że funkcjonariusze policji z Los Angeles ujmą sprawcę tego czynu.

Zobacz też: Wybrano aktorkę, która zagra Marilyn Monroe w filmowej biografii gwiazdy

Tagi: News Marilyn Monroe