Ulepszane selfie zabijają chirurgię plastyczną

Michał Tomaszkiewicz
08.02.2018 12:48
Ulepszane selfie zabijają chirurgię plastyczną Fot. materiały prasowe

Liczba operacji plastycznych twarzy spadła w Wielkiej Brytanii o 44%. Chirurdzy tłumaczą, że kobiety znalazły szybszy i mniej inwazyjny sposób na polepszanie urody – filtry w aplikacjach aparatów w smartfonach.

Statystyki dotyczące wykonanych w 2017 roku operacji plastycznych opublikowało Brytyjskie Stowarzyszenie Chirurgów Plastycznych (BAAPS). Najbardziej widocznym trendem jest spadek zainteresowania zmianami rysy twarzy – liczba przeprowadzonych zabiegów spadła w porównaniu do roku 2016 o niemal połowę.

O 31% spadło zainteresowanie operacją podniesienia opadających brwi – ogólnie rzecz ujmując, chirurdzy plastyczni zrzeszeni w BAAPS, zabiegi mające zmienić rysy twarzy doznały zapaści. Wskazano nawet winnego – to aplikacje pozwalające upiększyć zdjęcie po jego wykonaniu.

Jak wynika z przytoczonych przez stowarzyszenie danych, przedstawiciel millenialsów wykona podczas życia około 25 000 selfie. Ponad połowa przepytanych kobiet przyznała, że poprawia swój wygląd na każdym zrobionym zdjęciu.

Jak Cię widzą w internecie, tak Cię piszą

Algorytmy automatycznego poprawiania wyglądu znacznie się w ostatnich latach ulepszyły – dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego można na przykład korzystając z prostego programu wkleić twarz dowolnej osoby na aktorkę (lub aktora) porno. Stało się to tak popularne, że Pornhub postanowił interweniować i usuwać wszystkie te wideo, w których rzekomo występuje w pełnej krasie Natalie Portman, Scarlett Johansson czy Daisy Ridley.

Przy takich wyczynach wygładzenie zmarszczek czy uwypuklenie mocnych punktów urody to dla dzisiejszych smartfonów fraszka.

Nie oznacza to jednak, że chirurdzy plastyczni zostali bez roboty. O ile operacyjne zmienianie twarzy stało się niemodne, o tyle zabiegi koncentrujące się na poprawieniu piersi stały się popularniejsze. Zabiegów powiększających biust wykonano o 7% więcej, na zmniejszenie piersi zdecydowało się w 2017 5% kobiet więcej, niż rok wcześniej.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.