Pogoda
28.01.2019 08:52

Uratował kobiecie życie, bo nauczył się pierwszej pomocy oglądając "The Office"

W Arizionie doszło do wypadku, w wyniku którego mężczyzna został zmuszony do uratowania życia kobiecie. Na szczęście pomógł mu w tym Michael Scott z serialu "The Office".

The Office: First Aid Fail
foto: kadr z serialu "The Office"

Mimo braku szkolenia z udzielenia pierwszej pomocy, Arizończyk Cross Scott (zbieżność nazwisk z Michaelem Scottem z "The Office" przypadkowa) uratował życie kobiecie, ponieważ zapamiętał jeden z odcinków serialu "The Office", w którym do tytułowego biura zawitała ratowniczka ucząca CPR. W rozmowie z "Arizona Daily Star", Scott przyznał, że nigdy w życiu nie przechodził żadnego treningu, ale z serialu zapamiętał by uciskać w rytm utworu "Stayin' Alive" zespołu Bee Gees. 

Wszystko zaczęło się od tego, że Cross Scott znalazł na poboczu nieprzytomną kobietę, która siedziała za kółkiem swojego samochodu. Pojazd się powoli staczał. Mężczyzna wybił kamieniem szybę, a następnie wyciągnął kobietę. Jak twierdzi sam Scott, nie miał pojęcia co robił - wiedział jedynie, że był przerażony.

Uratował kobiecie życie, bo oglądał The Office

Na szczęście w przypływie geniuszu (albo szaleństwa), Cross Scott przypomniał sobie odcinek "The Office", w którym pracownicy biura uczą się udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze do głowy przyszły mu idiotyczne wskazówki ze strony Michaela Scotta (Steve Carell), ale chwilę później przypomniał sobie polecenie ratowniczki, która powiedziała, by uciskać w rytm hitu Bee Gees. Mało tego, mężczyzna był tak zestresowany, że zaczął wykrzykiwać "Stayin' Alive" do nieprzytomnej kobiety. 

Kobieta chwilę później się ocknęła. Na miejscu pojawiła się karetka, która przewiozła ją do szpitala. Wyszła z niego jeszcze tego samego dnia, a jej życiu nic nie zagraża. Ratownicy pochwalili Scotta za udzielenie pierwszej pomocy. Na łamach "Arizona Daily Star" poprosili również innych, by zachowywali się tak jak mężczyzna:

"

Jeśli nie udzielisz pierwszej pomocy, to ofiara umrze. Nie bójcie się działać. Jakakolwiek pomoc tej osobie może jej uratować życie. I owszem, "Stayin' Alive" ma idealny rytm do wykonywania uciśnięć klatki piersiowej. "

Nowy serial ze Stevem Carellem

Niedawno Netflix poinformował, że powstaje nowy serial twórców "The Office", w którym główną rolę również zagra Steve Carell. Produkcja ma nosić tytuł "Space Force" i opowie o życiu w nowej jednostce wojskowej Stanów Zjednoczonych. Na razie jednak nie znamy daty premiery serialu. Nie wiemy także, kto jeszcze zasili obsadę produkcji. 

Kamil Kacperski
Tagi: The Office