Pogoda
27.11.2018 12:18

Usłyszeli jak gwałcił 15-latkę podczas sesji w GTA. Grozi mu 15 lat więzienia

Do tragicznej sytuacji doszło na Florydzie. 18-letni mężczyzna imieniem Daniel Enrique Fabian rzekomo zgwałcił 15-letnią dziewczynę podczas przerwy w grze.

Usłyszeli jak gwałcił 15-latkę podczas sesji w GTA. Grozi mu 15 lat więzienia
foto: shutterstock.com

Jak donosi BBC, na Florydzie w czerwcu 2018 roku doszło do gwałtu na małoletniej. Świadkami sprawy byli gracze, którzy usłyszeli odgłosy szamotaniny i krzyki podczas sesji w "Grand Theft Auto Online". Domniemany sprawca, 18-letni Daniel Fabian, po dokonaniu zbrodni wrócił do gry. Kilka miesięcy później został aresztowany.

Zgwałcił małoletnią. Grozi mu do 15 lat więzienia

Młodego mężczyznę aresztowano, natomiast 15-letnia ofiara Fabiana zeznała, że została przytrzymana i zgwałcona przez 18-latka. Świadkowie sprawy potwierdzili, że mężczyzna w pewnym momencie zrobił sobie przerwę od rozgrywki, a kilka minut później usłyszeli damski głos krzyczący głośne "nie". Raport medyczny lokalnej policji potwierdził zeznania graczy i ofiary. Inni gracze dodali również, że chwilę przed incydentem Fabian w sprośny sposób wypowiedział się na temat seksu z dziewczyną, którą zaprosił do domu.

_104503656_daniel-enrique-fabian-via-pasco-county

Do całej sytuacji doszło w czerwcu 2018 roku w domu Daniela Fabiana w New Port Richney na zachodniej Florydzie. Według informacji BBC, lokalne media nie potwierdziły, czy to towarzysze mężczyzny zadzwonili na policję. 18-latka aresztowano w środę 21 listopada 2018 roku. 

Podsłuchali go podczas rozgrywki w GTA Online

Daniel Fabian został oskarżony o dwukrotne dopuszczenie się gwałtu na osobie małoletniej (od 12 do 15 roku życia) lub - jak określa je prawo na Florydzie - gwałtu na dziecku. Grozi mu do 15 lat więzienia, 15 lat na liście  znanych przestępców seksualnych oraz 10 tysięcy dolarów grzywny. Obecnie mężczyzna znajduje się w lokalnym areszcie. Kaucja wynosi 30 tysięcy dolarów.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry GTA