VAIO Phone Biz wchodzi w Windows 10 Mobile

Michał Tomaszkiewicz
04.02.2016 16:50
VAIO Phone Biz wchodzi w Windows 10 Mobile Fot. materiały prasowe

Nowy smartfon VAIO, nazwany Phone Biz, pracuje pod kontrolą Windows 10 Mobile. To ciekawy ruch na rynku kontrolowanym przez dwa systemy operacyjne: Androida i iOS.

VAIO zostało wydzielone ze struktur Sony w lutym 2014 roku. Macierzysta korporacja postanowiła skoncentrować się na produkcji smartfonów i tabletów, podczas gdy odsprzedany oddział przejął prawa do wytwarzania komputerów przenośnych.

Nowy producent prezentuje całkiem udane konstrukcje, zaczyna też śmiało rozglądać się na rynku smartfonów. Nową propozycją, kierowaną do użytkowników biznesowych, jest telefon nazwany VAIO Phone Biz.

VAIO Phone Biz

Na pierwszy rzut oka decyzja o instalowaniu na telefonie Windowsa 10 Mobile może dziwić: według ostatnich danych na smartfony z systemem Microsoftu decyduje się na świecie mniej niż 2% kupujących. Najlepiej sprzedającymi się smartfonami z mobilną wersją W10 są urządzenia z rodziny Lumia - ale nawet one znikną wkrótce z rynku, zastąpione przez telefony pod nazwą Surface.

VAIO Phone Biz umożliwia pracę w trybie Continuum, zmieniającym telefon w (niemalże) pełnoprawny tradycyjny komputer. Po podpięciu smartfona do stacji bazowej (sprzedawanej oddzielnie), do której dołącza się także monitor, klawiaturę i myszkę, VAIO Phone Biz wyświetla na ekranie interfejs desktopowego Windows 10. Dla osób szukających narzędzia pozwalającego na natychmiastowy dostęp do narzędzi komunikacyjnych może to być bardzo ciekawe rozwiązanie.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Smartfon VAIO jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Snapdragon 617, 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci na dane. Kamera główna robi zdjęcia w rozdzielczości 13 megapikseli, aparat umieszczony z przodu obudowy ma matrycę 5 megapikseli. Ekran o przekątnej 5,5 cala pracuje wyświetla obraz Full HD.

Dużo pracy zostało włożonej w dopracowanie wyglądu urządzenia – obudowa wykonana jest z aluminium i sprawia eleganckie wrażenie.

Smartfon VAIO Phone Biz ma trafić do sprzedaży w Japonii w w kwietniu 2016 roku w cenie zbliżonej do 430 dolarów.

Przydałby się Wam taki smartfon?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.