VW Passat GTE wyceniony w Polsce

19.05.2016 09:15
VW Passat GTE wyceniony w Polsce Fot. materiały prasowe

Niemiecki producent samochodów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku, rozszerzając ofertę o nowy model z serii GTE, czyli aut o napędzie hybrydowym.

Nowy Volkswagen Passat GTE dostępny będzie u wybranych dealerów. Podstawowa odmiana tego samochodu w wersji sedan kosztuje od 173 490 zł, natomiast w nadwoziu kombi – o 3000 zł więcej. Z zewnątrz auto w stosunku do zwykłych modeli, wyróżnia się diodowymi światłami do jazdy dziennej w kształcie litery C oraz niebieską listwą rozciągającą się na całej szerokości osłony chłodnicy.

Volkswagen Passat GTE w standardzie wyposażony jest m. in. w kierunkowskazy boczne LED zintegrowane w obudowach lusterek, chromowane listwy na osłonie wlotu powietrza do chłodnicy, szyby termoizolacyjne, przednią szybę dźwiękochłonną, światła do jazdy dziennej, reflektory i tylne światła w technologii LED i dwie chromowane końcówki układu wydechowego w kształcie trapezu.

Wewnątrz pasażerowie mają do dyspozycji m. in. zamykany, podświetlany, schowek w desce rozdzielczej po stronie pasażera z funkcją chłodzenia, zegarek analogowy w środkowej części deski rozdzielczej, dywaniki materiałowe, podgrzewane fotele z regulacją wysokości, kąta pochylenia oparcia, a także elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego, trójramienną kierownicę wielofunkcyjną oferującą możliwość sterowania radiem, komputerem pokładowym lub telefonem. Z kolei w razie potrzeby przewiezienia większego ładunku, można złożyć tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40.

Kierowca w zależności od sytuacji na drodze lub indywidualnych preferencji może zdecydować się na jeden z paru trybów jazdy – w tym Comfort, Sport, Normal, Eco, Individual. 

Volkswagen Passat GTE - Moc silnika

Mierzący 4767 mm długości, 1832 mm szerokości, 1476 mm wysokości przy rozstawie osi 2786 mm Passat waży na sucho 1647 kilogramów. Umieszczony z przodu silnik 1,4-litrowy generuje moc 156 KM i jest wspomagany przez jednostkę elektryczną legitymującą się 115 KM. Łączna moc układu wynosi 218 KM. W trybie w pełni elektrycznym GTE może przejechać do 50 kilometrów. Po zatankowaniu 50-litrowego zbiornika paliwa pod korek i naładowaniu baterii do poziomu 100%, samochód dysponuje zasięgiem 1100 km.

Producent obiecuje, że takie połączenie obu silników jest bardzo efektywne w codziennym użytkowaniu i pozwala na uzyskanie niewygórowanego zużycia paliwa. Litowo-jonowa bateria jest zasilana w trakcie jazdy dzięki energii odzyskiwanej z hamowania. Jednak w razie potrzeby można naładować akumulator tradycyjną metodą, czyli poprzez podłączenie kabla do gniazdka.

Według standardów NEDC, VW Passat GTE zadowala się średnim zużyciem paliwa na poziomie 1,6 l/100 km, co zdaniem producenta definiuje nowe standardy w tej klasie. W osiągnięciu takiego lub zbliżonego rezultatu pomóc ma tryb E-Mode, który jest szczególnie użyteczny w dużych miastach.

Uczciwa cena za tak nowoczesną technologię?

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.