Pogoda
03.06.2020 12:45

Valorant oficjalnie dostępny za darmo. Konkurent CS:GO od twórców LoL-a

Riot Games, twórcy League of Legends, udostępnili właśnie swoje podejście do taktycznych strzelanin. W fazie beta w Valorant grały miliony osób, teraz zaś każdy właściciel PC może się przekonać, czy gra jest w stanie zdetronizować starego mistrza.

Valorant
foto: materiały prasowe Riot Games

Counter-Strike: Global Offensive już od 8 lat jest królem esportowych strzelanin, przyciągając przed ekrany miliony graczy oraz widzów. Riot Games, twórcy nie mniej popularnego LoL-a, postanowili rzucić wyzwanie i stworzyli Valorant, grę która koncepcyjnie jest do CS:GO bardzo podobna, poszerza jednak o kilka ciekawych pomysłów sposoby na pokonanie przeciwników, inspirując się przy tym wizualiami przemawiającymi do pokolenia Fortnite’a.

W rezultacie już w fazie beta testów Valorant cieszył się ogromnym zainteresowaniem graczy: producent chwali się, że miesięcznie sięgało po nią 3 mln osób.

Ekstraklasa organizuje turnieje online w FIFA 20. Co zrobić, by się zarejestrować?
Ekstraklasa organizuje turnieje online w FIFA 20. Co zrobić, by się zarejestrować?
Przeczytaj także Ekstraklasa organizuje turnieje online w FIFA 20. Co zrobić, by się zarejestrować?

Valorant stał się także błyskawicznie gwiazdą streamów.

"

Po rozpoczęciu fazy zamkniętych testów beta w kwietniu 2020 r. Valorant szybko zyskał status faworyta wśród sympatyków pierwszoosobowych strzelanek na całym świecie. Gra przeszła do historii już pierwszego dnia, notując rekordową oglądalność — łącznie 34 milionów godzin oglądania jednego dnia i ponad 1,7 miliona widzów jednocześnie. "

Valorant jest już dostępny dla wszystkich. Gra typowana jest na następcę CS:GO

Receptą na sukces jest według Riot Games stworzenie silnika gry, który daje równe szanse wszystkim grającym niezależnie od tego z jak mocnego sprzętu korzystają i jakie mają połączenie z siecią.

"

Valorant będzie działać na serwerach z tickrate’em na poziomie 128, za darmo i dla wszystkich. Ponadto, serwery Valorant dokonują upsamplingu wszystkich ruchów do 128 FPS-ów. To oznacza, że nawet lagujący gracze z gorszym połączeniem internetowym zostaną automatycznie przeskalowani, aby pojawić się na ekranach innych z płynnością 128 klatek na sekundę. Ponadto Riotowi zależy, aby utrzymać ping poniżej 35 milisekund w przypadku co najmniej 70% graczy na całym świecie, co będzie możliwe dzięki współpracy z dostawcami usług internetowych, której efektem jest „Riot Direct”. Dzięki temu rozwiązaniu Valorant wykorzystuje infrastrukturę sieciową z „punktami dostępowymi” we wszystkich największych miastach świata. Może ona naprawiać zerwane połączenia, równoważyć obciążenie tych najczęściej używanych i dodawać nowe obwody, które będą mogły obsłużyć jeszcze więcej graczy w przyszłości (a więc w razie potrzeby wartość 70% jeszcze wzrośnie). "

Valorant to starcia dwóch 5-osobowych drużyn. Do zwycięstwa potrzeba 13 z 24 rund.

Zobacz także: 16-latek wygrał 3 mln dolarów w turnieju Fortnite 

W którą grę gra się wam najlepiej?