Valve zapowiedział nowego Half Life'a. Pierwszego od 12 lat!

19.11.2019 08:41
HALF LIFE|undefined Fot. źródo: materiały prasowe Valve

Pierwszy od 12 lat Half Life został potwierdzony przez Valve na Twittere. Oficjalne ogłoszenie "Alyx" trafi do graczy 21 listopada 2019.

Half-Life: Alyx ma być flagowym tytułem ze świata VR. Nie wiemy na razie nic o samej grze poza tym, że skupi się na postaci Alyx Vance, która grała istotną rolę w historii znanej z Half-Life 2.

Half-Life powróci na VR

Według wycieku z Game Awards, Alyx ma być dostępny jedynie na VR i skupiać się głównie na imersyjności  wirtualnej rzeczywistości. Gracze będą mogli zobaczyć w tytule całe ciało postaci, a historia rzuci nas w wir walki z przeciwnikami. Według dziennikarzy premiera gry ma mieć miejsce w marcu 2020 roku.

Przeczytaj także

Nadal oczywiście nie wiemy za wiele o tytule. Czy będzie to po prostu dłuższe demo, które pokaże nam możliwości VR-u czy faktycznie kilkugodzinna gra?

Nikogo specjalnie nie dziwi, że Valve skupił się w swoim najnowszym projekcie na świecie Wirtualnej Rzeczywistości. W końcu amerykańska firma od zawsze była jednym z najprężniej działających producentów VR-Headsetów. Na początku we współpracy z HTC a ostatnio na własną rękę. Wykorzystanie Half-Life'a do pobudzenia sprzedaży ich "Indexa" wydaje się więc oczywistym ruchem. 

Dziennikarze przypominają też, że Half-Life 2 było tak naprawdę demem, które testowało engine wykorzystany do stworzenia gry. "Dwójka" stała się ostatecznie jedną z najważniejszych gier w historii. Czy możemy liczyć na podobny obrót spraw przy Alyx? Lepiej się nie nastawiać, ale nadzieję zawsze warto mieć. 

Zobacz także: Diablo 2 Remastered nie powstanie - Blizzard nie ma kodu źródłowego

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.