Pogoda
19.11.2019 11:23

Vampire vs Devil: piekielna polska platformówka w stylu Pegasusa z 666 poziomami [WIDEO]

Wystarczy jeden rzut oka na grafikę w Vampire vs Devil, żeby uronić łezkę wzruszenia. Unusualsoft pokazał właśnie fragment rozgrywki ze stylizowanej na 8-bitowego Pegasua „upiornej platformówki”, w której kierujemy wampirem przedzierającym się przez stwory z piekła rodem.

Vampire vs Devil
foto: materiały prasowe Unsusualsoft

Gracze, którzy ekscytowali się tytułami na ośmiobitowych komputerach i konsolach są już na tyle dojrzali, że bez kozery mogą mówić o starych, dobrych czasach i narzekać na zepsucie nowego pokolenia. 

Osoby wychowane na Commodore, Atari i Pegasusie jest w stanie wydać całkiem spore sumy, żeby wrócić do pięknych czasów swojej młodości. Jeszcze przed świętami 2019 będą mogli sprawić sobie prezent w postaci odświeżonego Commodore 64 z całkiem pokaźną kolekcją wbudowanych gier.

The C64
The C64
Przeczytaj także Nowy Commodore 64 trafi do Polski. Znamy oficjalną cenę

Nostalgiczne tęsknoty za grami kojarzącymi się z młodością obiecuje także zaspokoić jednoosobowe polskie studio Unusualsoft. Gra Vampire vs Devil ma pozwolić poczuć czar platformówek, w jakie zagrywało się na otrzymanym na komunię Pegasusie.

Vampire vs Devil: piekielna platformówka retro z 666 poziomami

Autor ma w stosunku do gry poważne plany. Platformówka ma ukazać się w wersji na komputery PC oraz Nintendo Switch. Żeby zrealizować te cele, zapowiada przeprowadzenie kampanii crowfundingowej.

Klimt Vampire vs Devil prezentuje się następująco:

666 poziomów ma zapewnić rozrywki na 30-50 godzin:

"

Gra jest tworzona z myślą o zwykłych graczach oraz speedrunnerach. Stąd w grze będzie pewien system skrótów (trudno dostępny i trzeba będzie zbierać odpowiednie przedmioty by z niego skorzystać). Każdy level to będzie od 30 sekund do 2-3 minut. Będą one generalnie trudne, tak, że trzeba będzie przechodzić każdy wiele razy zanim się to uda. Na tej podstawię mogę średnio wyliczyć, że grając pierwszy raz i nie używając systemu skrótów (bo nawet go taki gracz nie znajdzie), potrzeba 30-50 godzin, żeby przejść grę. Grając bezbłędnie czas spadnie do około 12 godzin. "

Gracza czekać będą walki z 6 bossami, w tym z tytułowym Diabłem. Vampire vs Devil ma trafić do sprzedaży na początku 2020 roku.

Zobacz także: Haxor – polska gra będącą hołdem dla czasów Commodore 64 

Kiedy zaczynaliście grać?

Tagi: Gry