Varsovia Concept – luksus w polskim wydaniu

06.09.2016 10:42
Varsovia Concept – luksus w polskim wydaniu Fot. materiały prasowe

Napędy elektryczne i hybrydowe znacznie obniżyły próg wejścia na rynek. Wszakże producenci korzystający z takiej technologii nie mają większych problemów ze sprostaniem restrykcyjnym normom emisji spalin. W rezultacie powstaje coraz więcej odważnych konceptów.

Jednym z nich jest Varsovia Concept, opracowana przez Varsovia Motor Company. Według przedstawicieli marki, model ten mógłby najwcześniej za 2 lata trafić do produkcji w limitowanej liczbie, pod warunkiem pozytywnego odbioru produktu przez potencjalnych klientów. Co 12 miesięcy miałoby wyjeżdżać z fabryki zaledwie 50 samochodów. Sama nazwa nawiązuje do miejsca, w którym zrodziła się ta odważna wizja. Za projekt odpowiada podwarszawskie studio Kadler.

Według wstępnych planów, auto miałoby być napędzane tandemem hybrydowym o konfiguracji szeregowej. W odróżnieniu do klasycznych pojazdów korzystających z podobnej technologii, tutaj napęd na oś przekazywany miałby być wyłącznie przez jednostkę elektryczną. Jednostka spalinowa miałaby pełnić rolę agregatu, zasilającego wbudowane w podłogę akumulatory w przypadku ich rozładowania. Zdaniem producenta, taki rodzaj napędu ma umożliwiać w pełni ekologiczne poruszanie się autem w codziennych warunkach.

W rezultacie, Varsovią można byłoby pokonać 350 kilometrów przy użyciu wyłącznie napędu elektrycznego i do 850 kilometrów, wykorzystując oba silniki. Sprint od 0 do 100 km/h ma wynosić „wyraźnie poniżej 5 sekund”, a prędkość maksymalna znacznie przekraczać 200 km/h. Przewidywana masa pojazdu niewiele przekroczy 2000 kilogramów, dzięki zastosowaniu poszycia karoserii wykonanej z materiałów kompozytowych opartych na naturalnych, biodegradowalnych włóknach. Wszystko ma być zgodnie z założeniami ekologicznymi.

W myśl, że podstawową dewizą luksusu jest jakość, wnętrze stworzono przy wykorzystaniu najwyższej jakości naturalnych materiałów – drewna, skóry, aluminium, srebra i skał mineralnych. Producent obiecuje, że w pojeździe nie znajdziemy tworzyw sztucznych, dzięki czemu pasażerowie będą mogli liczyć na wysoki komfort.

Varsovia ma być uzbrojona w najnowocześniejsze technologie, dowodem czego są 2 ekrany 19-calowe, wewnętrzny komputer oraz audiofilski sprzęt audio. To wszystko ma umożliwiać oglądanie filmów, telewizji lub słuchania muzyki. Sterowanie poszczególnymi funkcjami będzie możliwe za pośrednictwem wyjmowanego tabletu, który może działać również zdalnie i pomóc w zaplanowaniu podróży.

Jak przystało na małoseryjną produkcję, przyszli klienci będą mogli liczyć na indywidualne podejście i możliwość szerokiego zakresu indywidualizacji. Niemalże wszystko będzie mogło zostać dostosowane do życzeń klienta, począwszy od stworzenia dedykowanego kroju felg, przez instalację niestandardowego wyposażenia, po użycie indywidualnie dobranych materiałów wykończeniowych.

Jak Wam się podoba ten projekt?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.