Pogoda
08.11.2016 13:38

Vevo pozwala robić GIF-y z teledysków

Wystarczy kilka kliknięć, żeby zmienić fragment oglądanego na stronie Vevo teledysku w animowanego GIF-a. Jest jednak kilka haczyków.

Vevo pozwala robić GIF-y z teledysków
foto: zrzut ekranu

Pierwszy i największy z nich to nałożenie bardzo dużych ograniczeń na to, co możemy zrobić ze stworzonym przez nas dziełem. Wybrany przez nas fragment teledysku można bowiem tylko umieścić na Twitterze bądź Facebooku.

Na dodatek, gdy przyjrzymy się bliżej stworzonym animacjom okazuje się, że tak naprawdę nie są to GIF-y, tylko krótkie filmy w formacie mp4, co z kolei dość mocno ogranicza możliwość dzielenia się nimi z wykorzystaniem najpopularniejszych internetowych narzędzi.

Są tez oczywiście dobre wiadomości – funkcja tworzenia „GIF-a” działa ze wszystkimi teledyskami prezentowanymi na witrynie Vevo. Wystarczy kilka kliknięć, żeby otrzymać taki efekt:

foto: vevo.com

Żeby wyciąć kawałek wideo trzeba tylko w wybranym momencie użyć przycisku „GIF” znajdującego się przy kontrolkach odtwarzania. Przerabiany na animację fragment może mieć długość maksymalnie około 5 sekund.

Witryna oferuje możliwość dokładnego wybrania momentu początkowego i końcowego tworzonego „GIF-a”, z poziomu edytora można także wybierać fragment teledysku, który chce się przerobić.

Do wybranego wycinka można dołożyć własny komentarz w postaci krótkiego tekstu.

Z zapowiedzi Vevo wynika, że w przyszłości mają pojawić się rozszerzone możliwości dzielenia się swoimi dziełami – zapewne dołożone zostaną nowe serwisy społecznościowe, w których będzie można wkleić stworzony filmik.

O możliwości zrobienia prawdziwego GIF-a i zapisania go na własnym komputerze (bez konieczności uciekania się do pomocy konwerterów) niestety nic nie wspomniano.

Jakie „GIF-y” udało się Wam stworzyć? Czekamy na Wasze publikacje na Twitterze – publikując swoje dzieła nie zapomnijcie zaadresować tweetów wpisując nazwę użytkownika @antyradiopl. Najlepsze pomysły zbierzemy i opublikujemy na stronie, nie zapomnijcie więc wpisać pozdrowień dla znajomych ;)

Wchodzicie w to?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet