Pogoda
21.09.2016 09:16

Volvo wyceniło V90 Cross Country w Polsce

Uterenowiona odmiana flagowego modelu V90 na polskim rynku kosztuje od 230 100 zł. Wyróżnia się napędem na obie osie, zwiększonym prześwitem, ochronnymi elementami karoserii oraz relingami dachowymi.

Volvo wyceniło V90 Cross Country w Polsce
foto: materiały prasowe

Standardem w każdym V90 Cross Country są takie elementy wyposażenia jak podwójne końcówki układu wydechowego, światła w technologii LED, ekran o przekątnej 8 cali zastępujący zegary, 18-calowe felgi wykonane z lekkich stopów metali, fotele z tapicerką skórzaną, dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, adaptacyjny tempomat z asystentem jazdy w korku, system multimedialny z kolorowym wyświetlaczem dotykowym, Bluetooth i systemem audio z 10-głośnikami. Jednak co najistotniejsze – w stosunku do analogicznej odmiany V90 (w wariancie Momentum), Cross Country jest niewiele droższe. 

Najtańsza w gamie wersja napędzana jest silnikiem wysokoprężnym D4 o mocy 190 KM. Moment obrotowy trafia na obie osie przy współpracy z automatyczną przekładnią o 8 przełożeniach. Z kolei 235-konne D5 to wydatek od 250 900 zł.

Spośród silników benzynowych w ofercie znalazły się T5 254 KM od 248 800 zł i T6 320 KM od 291 100 zł. Co więcej, klienci mogą zdecydować się na lepiej wyposażone Cross Country Pro, odpowiadające topowemu wariantowi Inscription. Wyposażenie rozszerzone zostanie między innymi o 19-calowe felgi, światła przeciwmgłowe, kluczyk w kolorze tapicerki, podświetlane listwy progowe, skórzaną tapicerkę Nappa, 12,3-calowy ekran w desce rozdzielczej, elektrycznie ustawiane fotele przednie oraz system Drive Mode pozwalający na dostosowanie trybu jazdy do własnych preferencji lub warunków panujących na drodze.

Model Cross Country został opracowany w Szwecji, gdzie również przeprowadzano testy. Kraj ten słynie z bardzo ciężkich zimowych warunków pogodowych. W dodatku teren składa się w 77% z lasów i jezior, co stanowiło idealne pole doświadczalne do sprawdzania terenowych zdolności nowego modelu V90.

Egzemplarze w fazie przedprodukcyjnej były sprawdzane także na pustyni w sercu Arizony. Dzięki tym doświadczeniom, inżynierowie mieli okazję pieczołowicie dopracować poszczególne podzespoły – tak twierdzi producent.

Pierwsze egzemplarze Volvo V90 Cross Country trafią do klientów na początku 2017 roku. 

Tagi: News Volvo