Pogoda
09.09.2016 10:28

Volvo zapowiedziało V90 Cross Country

Szwedzi ogłosili, że planują stworzenie V90 w specjalnej odmianie o powiększonym prześwicie oraz specjalnych osłonach dookoła nadwozia.

Volvo zapowiedziało V90 Cross Country
foto: kadr z wideo

W swoim nowym klipie Volvo zapowiada kontynuację historii modeli Cross Country:

"

Wszystko rozpoczęło się ponad 20 lat temu. Samochody Volvo z tej serii zostały zaprojektowane jako konkurencyjna alternatywa dla SUV-ów i pojazdów przednionapędowych. Cross Country oferowały więcej możliwości dzięki właściwościom terenowym, funkcjonalności, świetnym komforcie oraz surowym wyglądzie. Na przestrzeni trzech generacji samochody Volvo wyznaczały standardy w tym charakterystycznym segmencie. Za sprawą zawieszenia opracowanego przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii, przyszły model Cross Country będzie prawdziwym buntownikiem. "

Nowy model – V90 – ma wyglądać jak typowy przedstawiciel segmentu oraz inne auta z serii Cross Country ze stajni Volvo. Spodziewać się można plastikowych osłon dookoła nadwozia, zwiększonego prześwitu, dedykowanego rodzaju felg oraz specjalnych emblematów.

Pod względem silników, V90 Cross Country ma być dostępny z podobnym wachlarzem jednostek, co zwykły model, przy czym niezależnie od wyboru, wszystkie będą przekazywać moment obrotowy na obie osie. To oznacza, że klienci będą mogli przebierać w dwulitrowych motorach benzynowych oraz wysokoprężnych o mocy od 235 do 320 KM, współpracujących wyłącznie z automatycznymi przekładniami o 8 przełożeniach. W stosunku do bazowego V90, odmiany Cross Country mają być droższe.

Peter Mertens, starszy wiceprezes działu badań i rozwoju obiecuje, że nowy model będzie dysponować nienagannym właściwościami terenowymi:

"

Od początku byliśmy bardzo ostrożni tworząc koncept Cross Country, który jest czymś więcej niż pojazdem o surowej stylistyce. Położyliśmy duży nacisk na wszechstronne możliwości tego samochodu. Dodaliśmy również elementy mające zwiększyć oferowany poziom komfortu. "

Pierwowzór został zaprezentowany w 1997 roku i wyróżniał się zwiększonym prześwitem, napędem 4x4, unikalnymi przednimi i tylnymi zderzakami oraz nowym krojem felg. Wtenczas Volvo opisywało ten model jako „zaprojektowany, by poradzić sobie z wymagającym, skandynawskim klimatem”.

Obecnie oferowane V90 w polskim salonie w odmianie 2.0 T5 o mocy 254 KM kosztuje od 228 600 zł.

Tagi: Volvo News